Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Skaitymo ir klausymo laikas:

45 min.

Jubiliejinė skautų stovykla „Tarp trijų vandenų“

Jubiliejinės skautų stovyklos „Tarp trijų vandenų“ organizatorių nuotrauka

Šių metų liepos 8–16 d. Klaipėdos Kairių poligone vyks jubiliejinė skautų stovykla „Tarp trijų vandenų“. Planuojama, kad atvyks net 3000 stovyklautojų! XFM radijo stoties skautų laidos „Laužų karta“ vedėjas Audrius Vainonis kalbina stovyklos viršininką PAULIŲ TAMOLĘ.

Pauliau, pasikviečiau tave ketindamas iškvosti viską apie stovyklą. Pradėkime nuo pradžių. Kodėl „Tarp trijų vandenų?“

Buvo daug įvairiausių pavadinimų: „Ošiam“, „Ant bangos“… Kadangi stovyklavietė yra tarp trijų vandenų – Kuršių marių, Vilhelmo kanalo ir Minijos upės – sesė Giedrė iš Klaipėdos pasiūlė šitą pavadinimą.

Stovykla – saloje?

Ne, ne saloje. Čia yra žemyninė dalis, Kuršių marių krantas. Gal greičiau pusiasalis. Tačiau greta nėra prekybos centrų, degalinių ir pan. Taigi po 100 metų grįžtame į skautų pradžią.

Papasakok, kaip patekti į stovyklą.

Kadangi tai – skautų stovykla, pirmiausia reikia tapti nariu, sumokėti narystės ir stovyklos mokesčius. Registruotis buvo galima iki Kalėdų, o sumokėti – ir sausio viduryje. Mums dabar svarbu žinoti, kiek maždaug skautų atvyks ir kaip planuoti buitį. Juk esame vienas didesnių skautų festivalių Lietuvoje.

Kiek planuojate dalyvių?

Iki 3000. Nes mums svarbiau ne kuo daugiau dalyvių, o kokybiškai praleistas laikas. Be to, iššūkis – suaugę savanoriai, jų trūksta (pernai buvo apie 400). Tai riboja didesnį dalyvių skaičių. Kita vertus, reikia atitinkamos vietos, kad tilptų daugiau stovyklautojų.

Ar bus daug užsieniečių skautų?

Planuojame, kad turėtų būti 800. Kitais metais vyks didžiulis skautų suvažiavimas Pietų Korėjoje. Taigi Lietuvai konkuruoti sunkoka, bet ir nereikia. Tad tie, kurie nevažiuos į suvažiavimą, tikiuosi, atvažiuos pas mus. Turėtų būti labai įdomu prancūzams, juk dar prieš 100 metų jiems priklausė Klaipėdos kraštas. Žinoma, atvyks ir mūsų draugų iš Izraelio, lenkų, vokiečių, ukrainiečių…

O kaip suradote šią vietą?

Nusprendėme, kad jei minėsime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį, stovyklą įkursime netoli sostinės, o jei 100 metų nuo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos – pajūryje. Pasirinkome pajūrį.

Vieta prie Rambyno – tikrai gera, tačiau įsivaizduojate Rusijos pasienyje 3000 žmonių stovyklą? Labai rizikinga, dar leidimai ir kt. O Rusnėje, Kintuose neradome vietos, kurioje tilptų tiek stovyklautojų, Drevernoje – planuojamos statybos. Dar Klaipėda, Karklė… Bet galiausiai nusprendėme, kad tinkamiausias – Kairių poligonas.

Jubiliejinės skautų stovyklos „Tarp trijų vandenų“ organizatorių nuotrauka

Ko siekiate šia stovykla?

Labai paprasti tikslai – draugystė, asmeninis nuotykis, vienam kito pažinimas, krašto tyrinėjimas ir dalijimasis džiaugsmu. Ir, žinoma, tvarumas.

Taigi ką numatėte?

Mums labai svarbu, kad visi patirtų asmeninį nuotykį. Vienam vilkui tai bus ilgiausias žygis. Kitam – didžiausias koncertas. Galų gale – pirmas tokio skaičiaus žmonių sugiedotas himnas. Norime, kad būtų šventė, atidarymo ir uždarymo koncertai, gal net jūrų mūšis.

Kadangi siekiame būti ne lietuviai prie jūros, o jūrinė valstybė, be to, jūrų skautams – 100 metų, programoje bus ir šis klausimas. Paradoksalu, bet Klaipėdoje nėra jūrų skautų. Tokių draugovių yra Ukmergėje, Marijampolėje, Vilniuje… Tikiuosi, jūrų skautų atsiras ir Klaipėdoje, būtų jėga.

Tu esi jų krikštatėvis?

Ne. Tikrai yra daug brolių, kurie renginio norėjo ir anksčiau. Aš tik pastūmėjau.

Taigi stovyklos veiksmas sukasi apie Klaipėdos šimtmetį ir jūrą?

Ir apie sukilėlius, kurie atėjo prieš 100 metų į Klaipėdos kraštą ir jį perdavė Lietuvai. Taip pat ir 1933 metų jūrų skautų burlaivį „Budys“ ir žuvusius tris jūrų skautus. Nuo šio įvykio kilo išplaukusiųjų į jūrą ir negrįžusiųjų paminėjimo diena. Ją minėsime stovykloje liepos 15 dieną.

Ačiū sesėms Julijai ir Eglei, programos skyriui už temą „Vilkas bebro kailyje“. Norime, kad ir vilkai (sausumos skautai) sušlaptų kailį ir nors truputėlį pasijustų bebrais (jūrų skautais).

Registracijos anketas į jubiliejinę stovyklą „Tarp trijų vandenų“ galima rasti čia:

LT: https://registracija.js2023.lt/

EN: https://registration.js2023.lt/en/

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite