Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 07 20

Jėzuitai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jubiliejinių Šv. Ignaco metų pabaigos šventė

Šv. Ignaco jubiliejiniai metai

Liepos 30 d. (šeštadienį) 18.00 val. – šv. Mišios Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje. Per šv. Mišias jėzuitai paaukos save ir Draugiją Švč. Jėzaus Širdžiai. Po šv. Mišių – suneštinė agapė jėzuitų namų sodelyje.

Jubiliejiniais Šv. Ignaco metais – nuo 2021 m. gegužės 20 d. iki 2022 m. liepos 31 d. – minimos 500-osios Ignaco atsivertimo metinės. Pasirinktu šūkiu „Visa matyti naujai Kristuje” siekiama pabrėžti atsivertimo svarbą – ne tik šv. Ignaco, bet ir kiekvieno iš mūsų gyvenime.

Jėzaus draugijos paaukojimo Švč. Jėzaus Širdžiai atnaujinimas

Per Švč. Jėzaus Širdies šventę Jėzaus draugijos generalinis vyresnysis t. Arturo Sosa paskelbė, kad 2022 m. liepos 31 d., baigiantis jubiliejiniams Šv. Ignaco metams, Lojoloje (Ispanija) atnaujins Jėzaus draugijos paaukojimą Švč. Jėzaus Širdžiai. Jis ragina jėzuitų bendruomenes visame pasaulyje atnaujinti šį paaukojimo aktą.

1872 m. sausio 1 d. Jėzaus draugijos generalinis vyresnysis t. Pieteris Janas Beckxas, susidūręs su to meto sunkumais, paaukojo Draugiją Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai. Kartu dėkodamas už visas gautas gėrybes, jis prašė Viešpaties pagalbos, gailestingumo ir malonės „gyventi Jo gyvenimą“.

Po šimto metų, 1972 m. birželio 9 d., Draugijos generalinis vyresnysis t. Pedro Arrupė atnaujino šį paaukojimą, primindamas, kad ignaciškasis dvasingumas remiasi Jėzaus Kristaus pažinimu ir gilia meile, kurią atskleidžia jo Širdis. Ši meilė apima visą Evangeliją. Atviras Jėzaus šonas, iš kurio teka kraujas ir vanduo, slėpiningai skelbia Dvasios dovanas Bažnyčiai. T. Arrupė rašė, kad, atsiliepdamas į šią meilę, Ignacas atsidavęs tarnavo Švč. Trejybei kaip Jėzaus bendražygis, pasirinkdamas neturtą ir visiškai, iki kryžiaus, savęs atsižadėdamas; jis gavo artumo Sūnui malonę, kad galėtų vesti pasaulį pas Kristų. Šis kvietimas aukoti save Jėzui Kristui ir Bažnyčiai, kuri yra Jo Kūnas, skirtas ir mums šiandien.

Liepos 31 d., per šv. Ignaco šventę, baigsis jubiliejiniai Šv. Ignaco metai, kuriais minėjome Ignaco atsivertimą, įvykusį 1521 m., ir kanonizaciją, paskelbtą 1622 m.

Šv. Ignacas Lojola. „Vatican News“ iliustracija

T. Arturo Sosa, SJ, savo laiške jėzuitams rašo, kad jubiliejinių metų šūkis „Visa matyti naujai Kristuje“ skatino žvelgti į Ignacą kaip į Lojolos piligrimą ir iš jo mokytis sekti Jėzumi. T. Sosa viliasi, kad nuolatinis Ignaco troškimas atsiversti bei atsidavimas Šventosios Dvasios vedimui ir toliau bus paskata jo dvasingumą puoselėjančių jėzuitų gyvenime: „Trokštame, kad mes į visa žvelgtume panašiai kaip Viešpats, kad mūsų elgesį bei sprendimus įkvėptų ta pati Tėvo valia, kurios nenuilstamai ieškojo ir kurią rado Ignacas. Todėl, pasiaukodami Švč. Jėzaus Širdžiai, prašome, kad ji apšviestų mus ir palaikytų kelionėje.“

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.