Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 05 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jūsų svetainė nesulaukia lankytojų? Sužinokite, kodėl

Unsplash.com nuotrauka

Kiekvienas nori, kad jo interneto svetainė būtų sėkminga. Tačiau toli gražu ne visi skiria tam pakankamai laiko ir pastangų. Tokiu atveju nieko keisto, kad svetainė nesulaukia didelio lankytojų srauto, kurio tikimasi. Yra daugybė priežasčių, kodėl taip gali būti. Taigi, pakalbėkime apie pagrindines iš jų.

Nepakankamai geras svetainės turinys

Norint sulaukti didelio lankytojų srauto, kokybiškas, unikalus ir skaitytojui naudingas svetainės turinys yra būtinas. Jis svarbus tiek vartotojui, tiek „Google“. Jeigu jūsų svetainės turinys nėra pakankamai geras, tikimybė užimti aukštą vietą organinės paieškos rezultatuose ir sulaukti didelio lankytojų srauto yra maža. Šiuo atveju reikėtų nepamiršti ir socialinių tinklų įtakos. Naivu tikėtis, kad prastos kokybės turinys juose sulauks populiarumo.

Siekiant pagerinti savo svetainės turinį, svarbu atsižvelgti į optimizavimą paieškos sistemai, kitaip vadinamą SEO (angl. search engine optimization), taip pat kurti unikalius produktų ar paslaugų aprašymus, tinklaraščio įrašus. Verta prisiminti ir tai, kad vartotojai nori skaityti naujausią turinį. Todėl kuriami tekstai turėtų būti aktualūs ir paremti naujausiais duomenimis.

Mažas svetainės greitis

Svetainės greitis yra be galo svarbus naudotojo patirčiai, kitaip žinomai kaip UX (angl. user experience). Remiantis įvairių tyrimų duomenimis, vartotojai kur kas noriau lankosi greitai įkeliamose svetainėse ir dažniau palieka tas, kurios įkeliamos lėtai, t. y. lėčiau nei per 3 sekundes. Be to, lėtas svetaines prasčiau vertina ir pati „Google“. Todėl tokiu atveju mažai tikėtina užimti aukštas pozicijas paieškos sistemos rezultatuose ir sulaukti daug lankytojų.

Visgi tokią problemą galima išspręsti gana lengvai. Pagerinus svetainės greitį, pagerės ir jos reitingai, kas lems ir didesnį lankytojų srautą. Tai galima padaryti tokiais būdais: optimizuojant svetainėje esančius paveikslėlius, minimizuojant HTTP užklausas, sumažinant ir sujungiant failus, taip pat užsisakant individualius poreikius atitinkantį svetainių talpinimo, kitaip vadinamo hostingo, planą. Tai galite padaryti itin paprastai. Jei norite pirkti hostingą iš daugybės klientų pasitikėjimą pelniusios ir ilgametę patirtį turinčios įmonės, tiesiog paspauskite ant pateiktos nuorodos.

Pernelyg konkurencingi raktažodžiai

Dar viena dažna priežastis, kodėl svetainė nesulaukia pakankamai lankytojų, yra pernelyg konkurencingų raktažodžių pasirinkimas. Jei turite naują svetainę ar net labai seną, tačiau mažiau patikimą nei konkurentų, jūsų puslapiai nebus rodomi pirmuosiuose paieškos rezultatų puslapiuose, jei naudosite populiariausius raktinius žodžius. Tokiu atveju konkurencija bus labai didelė, todėl pasiekti aukštus reitingus bus sunku.

Vietoje to rekomenduojama rinktis mažiau konkurencingus ir ilguosius (angl. long-tail) raktažodžius. Nors naudojant juos srauto padidėjimas gali būti mažesnis, tai puikus būdas padidinti savo svetainės patikimumą.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Kiekvienos svetainės tikslas yra pritraukti lankytojų srautą. Kai to padaryti nepavyksta, gali dingti pasitikėjimas savo jėgomis ir atsirasti noras viską mesti. Tačiau tai nėra tas atvejis, kai reikėtų nuleisti rankas. Atsižvelgus į šiuos paprastus patarimus, galima pagerinti savo svetainę ir pritraukti daugiau lankytojų.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite