2021 06 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ką būtina žinoti šiemet keliaujant į Turkiją?

Turkija. Unsplash nuotrauka

Paskutinė minutė iki atostogų, o dar neapsisprendėte, kurį pasaulio kampelį norite išvysti? Kelionės į Turkiją yra geriausias pasirinkimas tiek išsiilgusiems ramaus poilsio, tiek mėgstantiems nuotykius. Tai viena iš dešimties kelionių krypčių visame pasaulyje, kurioje kasmet svečiuojasi per 35 milijonų keliautojų.

Priežastys apsilankyti Turkijoje 

Turkijos unikalumas atsispindi istorijos ir kultūros įvairovėje. Ar žinojote, kad šalies istorija yra 25 000 metų senumo? Turkijoje kilo ir krito hetitai, valdė helenai, romėnai, bizantiečiai, seldžiukai, osmanai, todėl daugybė civilizacijų paliko architektūros stebuklų ir įnešė savito žavesio į kultūrą. 

Stambulas garsėja senuoju pasauliu, Ankara – sostinė ir antras pagal dydį šalies miestas, Izmiras patyrė stiprią graikų įtaką ir žymus dėl kerinčio grožio senamiesčio. Jei norisi unikalių įžvalgų apie šalį iš dabartinės perspektyvos – tam tobulai tiks Mardinas ir Hatajus. 

Klajodami siauromis gatvelėmis, spėsite pašniukštinėti po turgaus prekystalius ir stabtelėti atsikvėpti lauko terasose. Nepraleiskite progos pasimėgauti turkiška kava, paragauti baklavos ir pasmaližiauti kunafa. Negana to, gurmaniška vakarienė keliautojus pradžiugina šviežiomis jūros gėrybėmis, ką tik nuraškytais vaisiais ir daržovėmis ir gera kaina.

Poilsis – bet kuriuo metų laiku

Malonūs orai lepina visais sezonais, o unikalus Viduržemio jūros klimatas ir Turkijos gamta garantuoja nenutrūkstamas 6 mėnesių trukmės vasarą pietinėse dalyse. Todėl saulėtos atostogos užtikrintos bet kuriuo metų laiku. 

Nesvarbu, kuriame mieste apsistotumėte, smėlėti ruožai lengvai pasiekiami iš bet kur. Konyaaltı paplūdimys yra pamėgtas vietinių ir keliautojų. Na, o Laros paplūdimys pravardžiuojamas Antalijos Las Vegasu, kur linksmybės nenutrūksta niekada. Cirali paplūdimys – tai tikra ramybės oazė – tyli, medžių apsupta, akmenuota smėlio juosta leidžia pasijusti tarsi rojuje. Pakrančių įvairovė dar akivaizdesnė plaukiant jachta ir mėgaujantis kerinčiu šalies grožiu.

Kaip ir jachtos, tiek ir kitos vandens sporto šakos yra itin populiarios šalyje. Vietos užtenka visiems – juk pakrantė yra beveik 8400 km ilgio! Atostogas verta paįvairinti pėsčiųjų žygiais, kopinėjimu uolomis ir alpinizmu ar dviračių sportu pigiau.

Vilioja atostogos Turkijoje?

Tiesioginiai skrydžiai į Antaliją greiti ir patogūs, todėl vos per kelias valandas pasieksite išsvajotą atostogų rojų. Atostogas be rūpesčių užtikrina svetainė Beta.lt. Viešbučiai, baseinai, skrydžiai ir visi kiti malonumai internetu kainuoja pigiau ir garantuoja aukštą kokybės standartą. 

Daugiau kelionių į Turkiją pasiūlymų. 

Apmokėtas turinys

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien