Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Garso įrašo trukmė

71 min.

Ką Šventasis Raštas sako apie politiką?

Vytautas Ališauskas. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Vilniaus akademinės sielovados centras pristato katalikišką tinklalaidę „Galim(a) aiškiau“. Savo klausimus užduoti ir temas siūlyti gali visi norintieji, o atsakymų tinklalaidės rengėjai ieškos kartu su įvairių sričių specialistais, išmanančiais „bažnytinius reikalus“.

Šį kartą Vilniaus akademinės sielovados centro rengiamoje tinklalaidėje nagrinėjamas krikščionybės ir politikos santykis. Kaip vystėsi Bažnyčios ir valstybės santykis istorijoje? Kokį iššūkį krikščionybė metė senovės Romos imperijai? Ar Šventasis Raštas kalba apie teisingą politinę santvarką? Kaip Katalikų bažnyčia reagavo į demokratijos plėtrą XVIII – XIX a. Europoje? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Vilniaus universiteto profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Ališauskas. Pašnekovą kalbina Juozapas Pričinas.

„Šventajame Rašte apie politiką yra pasakyta labai įdomių dalykų: Pavyzdžiui, politinės valdžios deabsoliutizacija – skaitydami, kaip Izraelyje atsiranda monarchija, sužinome, kad Dievas buvo stipriai prieš ją nusiteikęs. Ir argumentai yra ne religiniai – pagrindinis argumentas politinis: tauta neteks laisvės, žmonės turės tarnauti karaliui. Ir štai izraelitai sako, kad visos tautos turi centralizuotas valstybes bei normalius valdovus, tik kodėl mes neturime? Per pranašą Dievas jiems atsako – pažiūrėkite, kas jums bus. Tačiau izraelitai ir toliau atkakliai prašo karaliaus ir tada Dievas leidžia savo vardu (o tai labai charakteringa) patepti valdovą Saulių. Dievas nusileidžia žmonių netobulumui ir sako, na ką, jeigu norit, aš laiminsiu tai, ką jūs pasirinkot. Tai gan kitoks supratimas, nei mes linkę įsivaizduoti…“ – teigia prof. Vytautas Ališauskas.

Turite klausimų, į kuriuos įtikinamų ir aiškių atsakymų dar negirdėjote? Nežinojote, kaip atsakyti, kai iškyla klausimų diskusijose su draugais? Rašykite Vilniaus akademinės sielovados centrui feisbuko paskyroje ar el. paštu [email protected] ir atsakymus išgirskite tinklalaidėse, kurios klausytojus pasieks du kartus per mėnesį.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite