2023 05 24
Vidutinis skaitymo laikas:
Kaip apsaugoti augalus nuo kenkėjų?

Šiltuoju sezonu galime pasidžiaugti sužaliuojančiais augalais ir pasimėgauti gausiu gėrybių derliumi. Visgi į jį dažnai kėsinasi ir įvairūs kenkėjai, kurie yra nusiteikę vienais ar kitais būdais suniokoti mūsų puoselėjamą augmeniją. Gerai tai, kad dabar turime galimybę jiems pasipriešinti – kovai su kenkėjais yra siūlomos pačios įvairiausios priemonės. Šį kartą aptarsime populiariausius sprendimus.
Apsauginiai tinkleliai
Tai – vienos paprasčiausių apsaugos priemonių, kurios nestokoja universalumo. Visų pirma dėl to, kad tinkleliai gali būti dedami ant medelių, krūmų ar, pavyzdžiui, lysvių. Tokio tinklo tvirtinimas yra labai paprastas, jam nereikia didelių išlaidų, o rezultatai neretai pranoksta lūkesčius. Dažniausiai jie pasitelkiami tuomet, kai derlių norisi apsaugoti nuo paukščių, tačiau galima surasti ir tokių, kurie leidžia išvengti kurmių ar kitų kenkėjų apsilankymo. Renkantis šiuos gaminius, pirmenybę reikėtų teikti kuo smulkesnes skylutes turintiems tinklams: tuomet juose negalės įstrigti mažesni paukšteliai. Estetiškai vaizdo tokia apsauga taip pat neturėtų sugadinti.
Paukščių dekoracijos
Gali pasirodyti kiek paradoksalu, tačiau geriausia apsauga nuo paukščių yra patys paukščiai. Ne paslaptis, kad mažesni paukščiukai bijo už save didesnių gyvūnų, tad jeigu medyje jau tupės plėšresnis paukštis, jie tikrai nenorės įsitaisyti šalia jo. Paukščių dekoracijos atkartoja identišką jų dydį ir išvaizdą – toks realistiškumas užtikrina jų efektyvumą. Dažniausiai jos kabinamos medžiuose, tačiau galite šias dekoracijas pritaikyti ir kitose vietose, kur norėtųsi išvengti tokių nekviestų svečių – jos gali tapti ir savotiška puošmena. Be to, tokių plėšrių paukščių neretai išsigąsta ne tik paukštukai, bet ir kiti mažesni žinduoliai.
Ultragarsinės priemonės
Galima sakyti, kad tokios priemonės yra vienos universaliausių. Jos efektyviai atbaido įvairiausius gyvūnus, pradedant pelėmis ir baigiant šunimis. Tai reiškia, kad Jūsų derliaus negalės pasiekti jokie kenkėjai. Tokie prietaisai skleidžia ultragarsinių bangų virpesius, kurie mums yra negirdimi, tačiau gyvūnams jie sukelia stresą ir kitus nemalonius jausmus, dėl kurių norisi kuo greičiau bėgti į kitą vietą. Kai kurios ultragarsinės priemonės netgi turi judesio daviklius ir pradeda veikti tik tuomet, kai gyvūnas priartėja iki tam tikros teritorijos. Be to, tokie prietaisai vis dažniau yra aprūpinami saulės baterijomis, kurios dienos metu pasikrauna nuo jos spindulių. Tad nei pirminės išlaidos, nei tolesnė eksploatacija neprivers plačiai atverti piniginės.
Įvairūs preparatai
Tokie produktai dažniausiai yra pasitelkiami tuomet, kai kovojama su vabzdžiais ar skruzdėlėmis. Nors tokie gyviai miške mums nekelia jokių emocijų, sode ir darže jų norėtųsi išvengti. Skruzdžių naikinimas tokiais atvejais dažniausiai vyksta pasitelkiant miltelius, insekticidą ar įvairius repelentus. Panašių priemonių galima rasti ir norint įveikti vabzdžius. Dažniausiai gamintojai nurodo, su kokiais kenkėjais atitinkami produktai gali kovoti ir kaip reikėtų juos naudoti, tad rinkdamiesi būtinai turėtumėte susipažinti ir su šia informacija. Taip sprendimą priimsite paprasčiau.
Spąstai
Tokias priemones taip pat galima pritaikyti įvairiems kenkėjams. Įprastai juos pasitelkiame pelėms ar žiurkėms, tačiau prekyboje galima rasti spąstų kurmiams, vabzdžiams ar netgi šliužams. Tiesa, toks jų atbaidymo metodas gali pasirodyti kiek brutalesnis nei tie, kuriuos aptarėme aukščiau, tačiau sunku nesutikti, kad jis nėra efektyvus. Jei nuspręsite išbandyti spąstus, ypač atsakingai turėtumėte perskaityti jų naudojimo instrukcijas: taip būsite tikri, kad šias priemones naudosite visiškai saugiai.
Priklausomai nuo to, su kokiais kenkėjais kovojama, galima surasti ir daugiau skirtingų apsaugos priemonių. Svarbiausia, kad veiksmų imtumėtės kaip įmanoma greičiau – tuomet jie augalams padarys mažiau žalos.
Naujausi

Virtuali paroda, skirta Juozapo Streikaus-Stumbro 100-osioms gimimo metinėms

KTU matematikė: apie šio mokslo svarbą ir kaip abiturientai dar gali pasiruošti artėjančiam egzaminui

Popiežius: keiskime gamybos modelį, kurkime rūpinimosi kultūrą

Arkivysk. G. Grušas: „Kartais sistemai reikia šoko, kad įvyktų persikrovimas“

Veido atpažinimo technologijos – kokių grėsmių privatumui kyla jas naudojant?

„Stebuklo pažadas pildosi, bet kitaip, nei tikėjausi.“ Pokalbis su dainų autore ir atlikėja A. Orlova

Mada ar tikresnio gyvenimo paieškos?

Misionieriškumas – matyti tuos, kurie yra arti, ir tuos, kurie yra toli

„Rusija mus laiko savo teritorija.“ Pokalbis su garsiu Ukrainos žurnalistu V. Portnikovu

Auksinės žiniasklaidos linčo teismas

Natūrali pieva – ištisas mikropasaulis
