Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas:

43 min.

Kaip atpažinti diskriminaciją? O kaip ją įveikti? Pokalbis su B. Sabatauskaite

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadovė Birutė Sabatauskaitė. Kosto Kajėno / Bernardinai.lt videomedžiagos kadras

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba neseniai pristatė savo pernai nuveiktus darbus. Ataskaitoje pateikiama statistika, iliustruojanti, su kokios formos diskriminacija dažniausiai susiduriama mūsų visuomenėje.

Kodėl daugiausia problemų kyla dėl diskriminacijos lyties ar turimos negalios pagrindu? Kokį mūsų visuomenės paveikslą apskritai atskleidžia surinkti duomenys? Ar piliečiai tapo raštingesni atpažindami diskriminaciją ir kaip kinta besikreipiančiųjų dėl patiriamos diskriminacijos skaičiai? Kokia situacija skirtinguose Lietuvos regionuose?

Kaip kovoti su diskriminacija ir koks čia skirtingų institucijų bei pačios visuomenės vaidmuo? Kaip dažnai skirtingos organizacijos kreipiasi pagalbos į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą su prašymu pakonsultuoti vienu ar kitu klausimu, susijusiu su diskriminacija? Kaip tarnyba įsitraukia į teisėkūros procesą?

Ar mūsų visuomenė apskritai sutaria dėl diskriminacijos apibrėžimo ir to, ką reiškia lygių galimybių visiems užtikrinimas?

Kokie su diskriminacija susiję klausimai tapo aktualūs Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste? Kaip diskriminacijos ir lygių galimybių tema tampa dezinformacijos taikiniu?

Visus šiuos klausimus „Pokalbyje iš esmės“ svarstome su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadove BIRUTE SABATAUSKAITE.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite