Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 09 21

Justė Giržadaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaip išsaugoti veido skaistumą vyresniame amžiuje?

Unsplash.com nuotrauka

Graži, skaisti, lygi ir trūkumų neturinti oda – kiekvienos moters svajonė. Vis dėlto, kasdien susiduriame su tokiais nepalankiais išorės veiksniais kaip saulė, vėjas, šaltis, oro tarša bei daugybė kitų. Ne ką mažiau neigiamos įtakos turi ir ne itin kruopščiai nuvalyti makiažo likučiai ar netinkamai pasirinktų kosmetikos priemonių naudojimas. Negailestingas laikas taip pat nepagaili odos ir išmargina ją paties įvairiausio gylio raukšlėmis. Tikrai nepajėgsime sustabdyti natūralių odos senėjimo procesų, tačiau sumažinti jų padarinius galima. Tad kokių priemonių iš tiesų verta imtis norint išsaugoti odos skaistumą vyresniame amžiuje?

Išnaudokite serumų bei kitų intesyvaus poveikio priemonių jėgą

Norint išsaugoti odos stangrumą ir elastingumą, jūsų odos tipui tinkamas priemones derėtų pradėti naudoti jau sulaukus 25 metų. Vis dėlto vyresnioji karta ne visuomet turėjo galimybę visapusiškai pasirūpinti savo oda. Kosmetikos priemonės dažnai buvo prieinamos tik pasiturinčioms damoms, o štai paprastoms moterims dažnai tekdavo apsieiti tik naudojant pačias paprasčiausias prausimosi priemones. Net jei odos senėjimo procesai jau yra pažengę, niekada nevėlu pradėti naudoti intensyvaus poveikio priemonių.

Štai drėkinanti esencija su juodųjų sraigių mucinu – vienas idealiausių pasirinkimų brandžiai odai. Ši medžiaga yra galingas antioksidantas ir saugo ląsteles nuo irimo bei senėjimo, gerina kraujo mikrocirkuliaciją. Taip pat pravartu papildyti kosmetinę serumu su hialurono rūgštimi, kuri padeda išsaugoti vyresniame amžiuje greičiau prarandamą odos drėgmę. Jei brandžią jūsų odą kamuoja pigmentinės dėmės, vakare galite ją palepinti priemonėmis su vitaminu C, kuris šviesina bei suteikia jauninamojo efekto. Aplankę puslapį gausiame asortimente tikrai rasite priemonę, kuri palepins jūsų odą ir padės išsaugoti drėgmę joje bei užtikrins skaistumą ir puikią jūsų savijautą.

Sukurkite odos valymo ritualą

Valyti veidą kasdien ryte ir vakare privaloma net toms moterims, kurios nenaudoja kosmetikos, kadangi per dieną oda išskiria nereikalingų riebalų, kurie pasiskirsto ant odos paviršiaus. Be to, ją padengia dulkės ir kiti nešvarumai. Būtent todėl kasdienė veido priežiūra yra tiesiog būtina. Valykite odą specialiu vandeniu, pieneliu arba prausikliu.

Kosmetologai įspėja jokiu būdu nenaudoti įprasto šarminio muilo, nes jis suardo mūsų odą dengiančią apsauginę plėvelę ir keičia normalų odos rūgštingumą (pH). Dėl to oda netenka vandens, sausėja, šerpetoja ir galiausiai per greitai pasensta. Brandžiai odai tinkamiausią valymo priemonę vertėtų rinktis pagal odos tipą, nes universalūs ir, gamintojų teigimu, visiems odos tipams tinkami produktai dažnai sukelia odos sausėjimą, todėl oda praranda ir taip kur kas sparčiau mažėjančių lipidų.

Odos grožis – ne tik išorės veiksnių rezultatas

Vis dėlto, kad ir kiek kosmetikos priemonių įsigytumėte ir sąžiningai jas vartotumėte, brandžios odos grožis priklauso ne vien tik nuo išorės veiksnių. Tam, kad oda išliktų stangri ir skaisti, būtina gerti pakankamai vandens, tinkamai maitintis bei pasirūpinti, kad organizmui netrūktų jokių būtinųjų medžiagų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Taip pat galite išbandyti maisto papildus odos grožiui. Pastarieji padeda išsaugoti natūralų spindesį bei užtikrina optimalų lipidų kiekį odoje ir jos drėgmės balansą. Atminkite, kad tik mylėdamos save palepinsite ir savo odą, kuri atsidėkos natūraliu žavesiu.

Partnerių turinys

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite