Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaip pasirinkti dvasines praktikas

Cathopic.com nuotrauka

Tikintieji savo dvasiniam augimui dažnai naudoja įvairias dvasines praktikas, tokias kaip specialios maldos, pasninkai, piligriminės kelionės ir panašiai. Pradėdami tokias dvasines praktikas kai kurie gana dažnai apžiodami per didelį kąsnį persistengia, o tada nusivilia savimi, viską meta nepabaigę ir jaučiasi esantys silpnavaliai ar net nusidėję.

Štai keli maži patarimai, kurie padės dvasines praktikas atlikti protingai:

1. Prieš imdamiesi dvasinių praktikų gerai suvokite savo intenciją, ko konkrečiai siekiate. Intencijos suvokimas padės turėti tikslą, o atėjus silpnumo akimirkai leis neprarasti dvasios stiprumo ir pasirinktą praktiką atlikti iki galo.

2. Tada derėtų labai konkrečiai apsibrėžti dvasinės praktikos rūšį, formą ir laiką. Tai padės nepersistengti, taip pat neleis nusukti kokios nors pasirinktos praktikos dalies. Čia svarbu ir tinkamas laiko pasirinkimas, ypač du jo aspektai. Tai, kiek laiko bus praktikuojama ši dvasinė praktika, kuriuo paros metu ji bus atliekama ir kiek realiai tam galėsiu skirti savo laiko (sutikite, jei apsibrėšite 10 metų kasdien sukalbėti 15 rožinių, dalyvauti 5 mišiose ir dar sukalbėti 12 litanijų bei nepamiršti kasdien aplankyti 7 šventovių, tada greičiausiai nieko neišeis). Laiką ir formą rinkitės protingai.

Gabrielius E. Klimenka OP. Bernardinai.lt nuotrauka

3. Dvasinių praktikų imkitės atsižvelgdami į savo realias galimybes, o ne į lakią vaizduotę ar utopinius užmojus. Prieš tai buvusiame punkte pateiktas modelis, nors ir hiperbolizuotas, parodo lakios vaizduotės užmojus, tad nereikėtų persistengti. Geriau mažiau, bet sąžiningai viską atliekant, nei per daug ir nespėjant visko padaryti.

4. Svarbu atliekamą praktiką laikyti paslaptyje. Geriau, kad kiti nežinotų apie šiuo metu turimas ypatingas dvasines praktikas. Tai padės apsisaugoti nuo fariziejiškumo. Manau, kiekvienas esame sutikę tokių, kurie pasninkauja, apie tai visi žino, o jie jaučiasi kaip didingi šventieji kankiniai.

5. Svarbu nenusivilti, kai rezultato nepavyksta pasiekti greitai. Čia svarbu ugdytis kantrybę ir ištikimybę šiai praktikai.

6. Visus su dvasinėmis praktikomis susijusius veiksmus derėtų suderinti su savo dvasios tėvu, idant neprisidarytumėte daugiau bėdos, nei gautumėte naudos. Dvasios tėvas turėtų padėti pasirinkti tinkamą praktiką, jos laiką ir kitus su ja susijusius dalykus.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite