Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 04 28

Justė Giržadaitė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaip praktiškai įrengti vaiko kambarį?

Shutterstock nuotrauka

Ieškant naujo būsto ar rengiantis atnaujinti turimą, be abejo, svarbu atsižvelgti į visos šeimos poreikius. Būtent todėl planuojantiems šeimos pagausėjimą derėtų žvalgytis didesnio ploto buto ar bent nedidelio namelio, kuriame galėtumėte įrengti vaiko kambarį, nes turėdamas asmeninę erdvę vaikas išmoks savarankiškumo ir bus ugdomas jo atsakomybės jausmas. Tiesa, įrengiant vaiko kambarį gali kilti nemažai klausimų. Vaikui augant jo poreikiai kinta, tad kaip išvengti nuolatinio remonto mažojo šeimos nario kambaryje?

Spalvas derinkite tarpusavyje

Kokias spalvas rinktis vaikų kambariui? Būtent šis klausimas neretai verčia pasukti galvą naujai įrengiant ar renovuojant patalpas ir jas pritaikant mažiesiems. Dažnai tėveliai, norėdami suteikti džiaugsmo vaikams, renkasi ryškias spalvas ar vaikiškus tapetus su spalvingais ornamentais ar mylimais herojais. Vis dėlto prieš priimant tokį sprendimą derėtų gerai pagalvoti. Vaikui augant kis jo pomėgiai ir poreikiai, tad mašinėlėmis, meškučiais ar gėlytėmis margintos sienos gali kelti didžiulį norą juos kuo greičiau pakeisti. Verčiau jau vaiko kambario spalvas derinti su viso buto ar namo interjeru. Jei vaiko kambarį norisi įrengti išskirtinai, rinkitės skirtingų tonų pastelines spalvas. Pastarosios taip greitai nepabosta, be to, jas gana paprasta pritaikyti tiek berniukų, tiek mergaičių kambariui, tad tiks net paaugusiems ar kambariu besidalijantiems vaikams. Beje, siekiantiems sukurti vientisą ir išbaigtą interjerą vaikų kambaryje pravartu kruopščiai rinktis ir baldų apmušalus, derinti komodų, spintų, kėdžių ir kitų baldų spalvas. Taip sukursite tvarkingą ir mielą akiai kambarį, kuriame vaikas mielai leis laiką ir jausis jame jaukiai.

Shutterstock nuotrauka

Iš anksto numatykite vietas baldams

Galvojant, kaip apstatyti vaiko kambarį, ne mažiau svarbu ne tik baldų spalva. Pravartu iš anksto numatyti vietą, kurioje statysite lovelę, kur stovės drabužių spinta ar komoda kūdikio rūbeliams. Iš anksto apžvelkite elektros instaliaciją kambaryje. Bus kur kas patogiau, jei naktinę lemputę ar baltojo triukšmo aparatą galėsite pastatyti netoli kūdikio ar vaikučio poilsio vietos. Apgalvokite ir tas vietas, kuriose sudėsite vaikiškas knygutes ir žaislus, kad vėliau nekiltų nepatogumo viską dėliojant į tam nepritaikytas dėžes ar siauras lentynėles. Atkreipkite dėmesį į tai, kad tiek žaislai, tiek drabužiai, avalynė ir kiti dažnai naudojami daiktai būtų patogiose vietose, kad nereikėtų gaišti papildomo laiko ruošiantis į darželį ar mokyklą.

Daug dėmesio tekstilės gaminiams

Kad pradėjus darbus netektų visko keisti, pirmiausia kruopščiai apžvelkite dalykus, kurie bus arčiausiai mažylio. Tai, savaime suprantama, yra baldų apmušalai, pagalvėlės, apklotai ir patalynė. Pirmu užmoju gali atrodyti, kad smagios ir žaismingos spalvos suteiks žaismingumo visam kambariui, tačiau verta gerai apgalvoti šį sprendimą. Žinoma, jei vaikas jau ūgtelėjęs ir pats noriai renkasi kambario tekstilę, galite visi kartu nuspręsti, kas labiausiai jį džiugintų ir kokiais ornamentais margintoje patalynėje miegotų ramiausiai. Visgi, jei ieškote tekstilės gaminių į pasaulį dar tik ateisiančiam žmogučiui, daugiausia dėmesio skirkite užvalkalų ir pledukų sudėčiai. Natūralios medvilnės ar lino pluoštas užtikrina gerą oro cirkuliaciją ir neleidžia mažyliams nei sušalti, nei perkaisti. Be to, natūralus audinys nedirgins jautrios kūdikio odelės ir užtikrins netrikdomą miegą. Aplankę tinklalapį rasite daugybę žavių patalynės komplektų tiek patiems mažiausiems, tiek jau ūgtelėjusiems vaikams – kiekvienam pagal skonį. Tiesa, patalynę pravartu derinti prie viso kambario interjero, tad pirmiausia derėtų pasirinkti grindų ir sienų spalvas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Įrengdami vaiko kambarį atminkite, kad net ir gerai apgalvotas interjeras mažajam šeimos nariui augant gali nusibosti, tad planuodami apdailos darbus leiskite sau improvizuoti ir rinktis lengvai atnaujinamus sprendimus.

Mokamas partnerių turinys

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite