2022 12 05
Vidutinis skaitymo laikas:
Kaip prižiūrėti „ankstukę“ Kalėdų eglutę

Ne paslaptis, kad daugelis Kalėdų eglutę skuba įsigyti ir pasipuošti anksčiau nei Kūčių vakarą. O kai kurie ir gerokai anksčiau, ypač šeimos, turinčios vaikų. Tačiau norint, kad eglutė kokybiška ir graži išsilaikytų iki pat Kalėdų, ją reikia tinkamai prižiūrėti.
Visų pirma, norint, kad eglutė džiugintų kuo ilgiau, reikią ją tinkamai išsirinkti. Jei eglutė įsigyjama vazone, galimybių iki Kalėdų jau išlikti gražiai – daugiau, ypač jeigu norisi eglutę išlaikyti ir po švenčių. Tačiau ir tinkamai prižiūrėtos kirstos eglutės taip pat negali išlikti kokybiškos. Kalėdinių eglučių veislių yra pačių įvairiausių. Nuo klasikinių, tradicinių eglių iki kėnių. Jie yra puresni, nebado rankų, turi švelnesnius spyglius. Be to, kėniai – net ir nukirsti gražūs išsilaiko kiek ilgiau.
Didžiausia klaida, kurią žmonės daro į namus parsinešę eglutę, – jos tinkamai nelaisto. Negalima kirstos eglutės tiesiog įstatyti į stovą ir tikėtis, kad ji nebyrės. Jos stovą nuolatos, kiekvieną dieną, reikia papildyti vandeniu. Ta pati taisyklė galioja ir kėniui. Tačiau skirtingai nei eglutė, sudžiūvęs kėnis nebyra.
Ką daryti, kad eglutė nenubyrėtų iki Kalėdų?
Nusipirkę neneškite į namus. Tik nusipirkę eglutę iš karto neneškite jos į namus. Palaikykite ją garaže, balkone ar kitoje patalpoje, kurioje nebūtų didelio temperatūrų skirtumo nuo lauko, mat prie temperatūrų skirtumo šiam augalui reikėtų priprasti palaipsniui. O jeigu eglutę iš minusinės lauko temperatūros iš karto pastatysime šiltame kambaryje – didesnė tikimybė, kad ji greičiau nudžius.
Nelaikykite prie radiatoriaus. Norint, kad eglutei būtų ne per karšta, svarbu ją pastatyti tinkamoje vietoje. Jokiu būdu nestatykite eglutės prie židinio, radiatoriaus ar netoli orkaitės. Geriausia jai parinkti šalčiausią namų vietą – prie balkono, prie didelio lango ar pan.
Vandenį pildykite kasdien. Nepaisant to, ar eglutė yra vazone, ar kirsta – vandens atsargas reikėtų papildyti kasdien. Jeigu namuose pasipuošėte kirstą eglę, indą, kurioje ją laikote, kasdien papildykite šviežiu vandeniu. Jeigu įsigijote eglutę vazone, kasdien patikrinkite, ar jos žemė drėgna.
Šalia pastatykite drėkintuvą. Norėdami, kad eglutė iki pat švenčių neprarastų savo grožio, jokiu būdų jos nepurkškite vandeniu. Ypač jeigu ant jos pakabinta elektrinė girlianda. Jeigu turite galimybę, geriau šalia pastatykite oro drėkintuvą. Taip augalui bus sudarytas tinkamas mikroklimatas.
Sodinti galite ir žiemą. Dažnas, įsigijęs eglutę vazone, atėjus pavasariui žada ją persisodinti kieme ar sodyboje. Vis dėlto ne visos tokios eglutės sulaukia pavasario. Norint, kad taip neatsitiktų, geriausia eglutę iki pavasario palikti balkone ar kitoje šaltoje vietoje. Taip pat reikėtų nepamiršti jos apdengti agroplėvele ar kita medžiaga, kad nenušaltų medelio šaknys. Na, o jeigu žiema pasitaikė šilta ir žemė neturi įšalo – kieme eglę persodinti galima ir sausio mėnesį.
Naujausi

Popiežius: mąstykime apie gyvybės stebuklą

Jonas Paulius I: teisinga taika tenkina visas šalis ir nepalieka neišspręstų klausimų

Vyskupas S. Bužauskas: ant mūsų kreivų linijų Kūrėjas gali parašyti neįtikėtinai sėkmingą istoriją

Kyjivo vyskupas: taika ir teisingumas – neatskiriamos, dieviškos dorybės

Apie laimę formuoti sąžines

Kaip žydai lietuvius gelbėjo. Prarastoji ugniagesių armija

Nykstančių vertybių muziejus – laukinėje gamtoje

Šv. Teresėlės relikvija bus atvežta į Romą

Du kaipo vienas: Alma

Kampinio plano rūmai ir liaudiškai interpretuotas klasicizmas. Adomynės dvaras

Kol žmogus gyvena, tol viliasi
