Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 04 20

Reda Mikolaitienė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaip sėkmingai ir sumaniai finansuoti verslą?  

Shutterstock nuotrauka

Simona jau keletą metų internetu prekiauja įvairiais sendaikčiais. Šią veiklą mergina pradėjo pastebėjusi, kad jos meilė unikaliems seniems daiktams yra didesnė nei jos butas, todėl namuose nebetelpančių ypatingų radinių pasiūlė įsigyti kitiems. Kurį laiką ši veikla Simonai tebuvo maloni veikla, suteikianti galimybę prisidurti prie atlyginimo, gaunamo už samdomą darbą. Dėmesingai atrinktus sendaikčius pardavinėti internetu sekasi puikiai, todėl mergina vis dažniau pagalvoja, kad širdžiai miela veikla gali tapti jos verslu bei svajoja apie jaukią parduotuvėlę. Tiesa, kyla dvejonių dėl verslo finansavimo šaltinio – verslo paskolų įvairovė sukuria plačias galimybes vystyti savo veiklą, tačiau tuo pačiu metu tampa ir rimtu iššūkiu, kai tenka priimti tinkamiausią sprendimą.

Verta konsultuotis su profesionalais

Pradedančiam verslininkui tenka daug mokytis bei priimti ne vieną atsakingą sprendimą, todėl derėtų drąsiai naudotis visa prieinama pagalba. Sudėtingais verslo kreditų klausimais verta pasikonsultuoti su patyrusiais finansininkais. Finansų rinką puikiai išmanantys profesionalai padės tinkamai įvertinti visas galimybes bei pasirinkti individualiam atvejui tinkamiausią verslo paskolą. Prieš ieškant pačio geriausio pasiūlymo, derėtų prisiminti tris pagrindines verslo paskolų rūšis – verslo pradžiai, investicijoms bei apyvartinėms lėšoms. Kiekviena iš šių paskolų turi specifines sąlygas ir skiriasi savo dydžiu, terminu bei palūkanomis.

Shutterstock nuotrauka

Paskola verslo pradžiai

Jaunoms įmonėms, kurios veikia ne ilgiau nei vienerius metus, verta pasidomėti verslumo skatinimo programomis. Tokia programa gali suteikti galimybes fiziniams asmenims arba mažoms ir labai mažoms įmonėms pradėti verslą. Mažesnė palūkanų marža bei ilgas paskolos grąžinimo terminas sukuria saugias sąlygas sėkmingam verslo startui. Tokia paskola Simonai leistų drąsiau ryžtis nuomotis, o gal net ir įsigyti patalpas sendaikčių parduotuvėlei bei suteiktų taip reikalingų apyvartinių lėšų. Vis tik, siekiant įsitikinti, ar jos veikla atitinka visus svarbiausius kriterijus, būtina konsultuotis su paskolą teikiančiomis įstaigomis.

Paskola verslo investicijoms

Siekiant verslą perkelti į kitą lygį verta apsvarstyti galimybę imti verslo investicijoms skirtą paskolą. Jos sąlygos bus kiek mažiau palankios – paskolos grąžinimo terminas derinamas su klientu, tačiau palūkanos ne tokios patrauklios kaip verslo pradžiai skirtos paskolos, mat ji nesubsidijuojama. Augančiam verslui paskola suteiks naujas galimybes įsigyti nekilnojamo turto, įrangos ar transporto priemonių. Pavyzdžiui, Simonos įmonė šią paskolą galėtų naudoti įsigyjant parduotuvės arba sandėliavimui skirtas patalpas, o taip pat ir kroviniams pervežti tinkamo automobilio įsigijimui. Tai sudarytų palankias sąlygas prekiauti ne tik mielomis smulkmenomis iš antrų rankų, bet ir drąsiau nerti į prekybą vintažiniais baldais.

Paskola apyvartinėms lėšoms

Apyvartinėms lėšoms skirto finansavimo paskirtis  yra padėti išspręsti trumpalaikes verslo problemas. Einamųjų išlaidų padengimui skirta paskola yra suteikiama trumpam laikotarpiui. Toks finansavimo modelis leidžia lengviau valdyti įmonės finansus ir pinigų srautus. Lankstus pinigų naudojimas su kredito linija leidžia lėšas pasiekti bet kuriuo metu ir valdyti jas savarankiškai.  Šio tipo paskola Simonai būtų verta pasinaudoti, pavyzdžiui, organizuojant didesnę išvyką į užsienį siekiant įsigyti kuo daugiau vintažinių baldų bei kitų dėmesio vertų daiktų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Prieš nusprendžiant, kurią paskolą verslui rinktis geriausia, derėtų įvertinti ne tik paskolos sąlygas, bet ir savo verslo poreikius. Tik pradedant įsitvirtinti dinamiškame verslo pasaulyje ne visada lengva adekvačiai įvertinti visus finansavimo privalumus bei rizikas, todėl, iškilus klausimams, nedvejodami kreipkitės patarimo į savo srities profesionalus.

Mokamas partnerių turinys

 

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu