Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaip septynmetis Josephas Ratzingeris Kūdikėliui Jėzui laišką rašė

Josephas Ratzingeris – popiežius emeritas Benediktas XVI. EPA nuotrauka

1934 metais, būdamas septynerių, Josephas Ratzingeris parašė laišką Kūdikėliui Jėzui.

Šį laišką, kuriame būsimasis popiežius įvardijo ir tris labiausiai trokštamas dovanas, išsaugojo jo sesuo Marija (mirusi 1991 m.). Vėliau apie jį nieko nebuvo žinoma, kol jis netikėtai buvo aptiktas renovuojant Ratzingerių šeimos namą Marktlyje prie Inno. Šiandien laiškas yra eksponuojamas gimtuosiuose Josepho Ratzingerio namuose įsikūrusiame muziejuje. Į akis krinta tai, kad laiškas labai tvarkingas, parašytas didelio kruopštumo pareiklavusiu Sütterlino šriftu – rašmenimis, Vokietijoje vartotais iki Antrojo pasaulinio karo.

Josepho Ratzingerio gimtinė Marktlyje prie Inno. EPA nuotrauka

„Mielas Kūdikėli Jėzau,

greitai sulauksime tavęs ateinančio į žemę. Tu atneši džiaugsmo vaikams. Atneši džiaugsmo ir man. Norėčiau paprašyti „Schott“ mišiolėlio, žalio arnoto ir Jėzaus Širdies. Visada būsiu geras.

Gražiausi linkėjimai nuo Josepho Ratzingerio.“

Pirmasis mažojo Josepho noras – vaikams skirtas „Schott“ mišiolėlis. Tai maldynų, panašių į „Magnificat“, pirmtakas, 1884  m. pradėtas leisti Beurono benediktinų vienuolio Anselmo Schotto OSB rūpesčiu. Mišiolėlio skaitytojams, siekiantiems aktyviai dalyvauti tuo metu tik lotynų kalba švenčiamoje liturgijoje, čia būdavo pateikiami visi mišių tekstai tiek lotynų, tiek vokiečių kalbomis.

Antrasis berniuko noras, susijęs su pomėgiu „žaisti mišias“. Georgas Ratzingeris, vyresnysis Josepho brolis (miręs Vokietijoje 2020 m. liepą), viename interviu yra pasakojęs, kad šiame žaidime jie pasikeisdami atlikdavo kunigo ir patarnautojo vaidmenis,  o berniukų mama siuvėja jiems netgi buvo pasiuvusi šiam žaidimui reikalingus drabužius. „Nuo mažens gyvenome liturgija, mylėjome ją. Tai tęsėsi ir seminarijoje, kol 1951 m. birželio 29-ąją, Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus iškilmės dieną,  abu buvome pašventinti kunigais“, – pasakojo G. Ratzingeris.

Ratzingerių šeimoje ypatingai buvo puoselėjamas pamaldumas Švč. Jėzaus Širdžiai – iš čia ir trečiasis mažojo Josepho noras.

José de Páez (1727-1790). Švč. Jėzaus širdis. Paveikslo fragmentas. Wikipedia.org nuotrauka

Asmeninis Benedikto XVI sekretorius arkivyskupas Georgas Gänsweinas prieš keletą metų papasakojo popiežiui emeritui apie surastą jo vaikystės laišką. Popiežius šia žinia labai apsidžiaugė. O išgirdęs apie laiško turinį – plačiai nusišypsojo.

Parengta pagal catholicnewsagency.com informaciją.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

 

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu