Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Klausymosi ir skaitymo laikas:

85 min.

Kaip skirtingos evangelikų bažnyčios supranta Eucharistiją?

Visose krikščioniškose konfesijose egzistuoja Jėzaus įsteigta praktika, vadinama Viešpaties Vakariene, Eucharistija, Šventąja Vakariene arba Komunija. Jos metu dalijamasi duona ir geriamas vynas (arba kai kur – vynuogių sultys). Vienų teigimu, duona ir vynas šiame kontekste yra tikras Kristaus kūnas ir kraujas, o kitų – tik simbolinis Jo mirties už mūsų nuodėmes atminimas.

Visi pateikiami požiūriai remiasi tais pačiais pamatiniais Šventojo Rašto tekstais, tačiau sampratos skiriasi. Tiesa, skiriasi ne tik katalikų, ortodoksų ir evangelikų (protestantų) supratimas, bet ir tarp pastarųjų pastebimas tam tikras įvairių interpretacijų, paveikiančių ir tikėjimo praktiką, spektras.

Apie tai, kodėl taip yra, bei apie pačias protestantiškąsias Eucharistijos sampratas į „Apologetika.lt“ laidą XFM radijo stotyje pasikviečiau pasikalbėti liuteronų teologę Vilmą Sabutienę, reformatų katechetą ir dvasininką Holgerį Lahayne bei Vilniaus evangelinės bažnyčios pamokslininką, Evangelinio Biblijos instituto dėstytoją Tomą Dičių.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu