2021 06 10

bernardinai.lt

Valstybinė lietuvių kalbos komisija

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kalbos forume – apie jaunimo kalbos tendencijas

pixabay.com nuotrauka

Valstybinė lietuvių kalbos komisija birželio 16 d., trečiadienį, 15 val. organizuoja antrąjį šiais metais Kalbos forumą, kuris skiriamas aptarti jaunimo kalbos tendencijas, atmainas, santykį su bendrine lietuvių kalba.

Jaunosios kartos kalbos „kodus“ bandys įminti mokslininkai (filosofė ir kultūrologė dr. Daiva Tamošaitytė, Lietuvių kalbos instituto darbuotojos dr. (HP) Rita Miliūnaitė ir Asta Nida Poderienė), Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Dangira Nefienė, vertimų biuro „Ars libri“ vadovė, lektorė ir straipsnių autorė Giedrė Liutkevičiūtė, rašytoja, 2020 m. Vaikų ir jaunimo literatūros premijos laureatė Eglė Ramoškaitė, tinklaraščio protoakvareles.lt autorė ir latvių kalbos vertėja Saulė Kubiliūtė, VU Sinologijos studijų programos absolventė Akvilė Radauskaitė, įvaldžiusi kinų kalbą, ir kt.

Specifinę poezijos kalbą slemą pristatys daugkartinis slemo konkursų laimėtojas ir vedėjas Jovaras Kelpšas. Bus diskutuojama, ar tikrai jaunuolių kalbos nuostatos ir įpročiai skurdina lietuvių kalbą. O gal juntama ir matoma kalbos raida yra natūralus procesas? Jei taip, tai ar egzistuoja pavojinga riba?..

Kviečiame stebėti Kalbos forumą „Jaunimo kalbos kodai“ tiesiogiai trečiadienį 15 val. per Valstybinės lietuvių kalbos komisijos jutubo kanalą. Vėliau įrašas bus prieinamas komisijos svetainėje arba feisbuko paskyroje „Lietuvių kalbos dienos“. Čia galima rasti ir pirmojo Kalbos forumo, vykusio 2021 m. gegužės 19 d., įrašą.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien