2021 11 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniaus rotušėje skambės „Kalėdų oratorija“

Choras „Ąžuoliukas“. Katažinos Polubinskos nuotrauka

Gruodžio 14 d. Vilniaus rotušėje rengiamas koncertas „Keliaujant per pasaulį“. Jį atidarys prancūzų kompozitoriaus Camille Saint Saënso „Kalėdų oratorijos“ ištrauka, atliekama berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“.

Įdomus faktas, kad 34 minučių oratoriją muzikas parašė per mažiau nei 15 dienų, eidamas vargonininko pareigas Paryžiaus Madeleinės bažnyčioje. Programoje taip pat skambės du kūriniai simboliškais pavadinimais – tai specialiai vienam gražiausių pasaulio balsų Andrea Bocelliui sukurta „Canto della terra“ („Žemės daina“). Kūrinį kartu su solistais atlieka ir „Ąžuoliuko“ choras. Kitas kūrinys, dedikuotas gamtai, – „Debesų daina“ – priklauso lietuvių kompozitoriui Juozui Širvinskui, žinomam lietuviškų kino filmų muzikinių takelių autoriui („Moteris ir keturi jos vyrai“, „Elzė iš Gilijos“, rež. A. Puipa), o jį atliks sopranas Aistė Širvinskaitė-Ruškienė.

Koncerto meno vadovas, sėkmingų klasikos programų autorius, italų tenoras Donato Ravini klausytojus kviečia į muzikinę kelionę laiku ir per visą mūsų planetą – nuo Betliejaus į Lietuvą, nuo Amerikos per Europą iki Rusijos ir Kinijos. Tokia įvairialypė programa su S. Saënso, J. Širvinsko, J. Kerno, N. Roto, I. Albenizo, A. Laro, C. Debussy, S. Rachmaninovo, G. Verdi kūriniais suteiks tikrą atgaivą sielai ir patenkins įvairius publikos skonius.

Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ – tai nacionalinis pasididžiavimas, skaičiuojantis 62 metus, turintis savo istoriją, vertybes ir gerai žinomą ženklą. Jo lyderis maestro Vytautas Miškinis yra nenuilstantis choro vadovas, muzikos puoselėtojas, jo dėka choras keliauja po pasaulį, dalyvauja įrašuose. Choro repertuare – nuo renesanso ir baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo kantatų, simfonijų ir oratorijų iki motetų, aranžuotų liaudies dainų ir subtiliausių chorinių miniatūrų a capella.

Donato Ravini klasikinio dainavimo mokėsi pas garsų unikalų Italijos baritoną Lino Puglisi, kuris buvo vienas įsimintiniausių Otelų. Daugiau nei 15 metų jis pasirodo kaip solistas teatruose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, operose, koncertuose ir spektakliuose, taip pat sukūrė ir pristatė publikai save kaip autorių ir meno vadovą. Artistas yra klasikinės italų muzikos, operos, klasikinės neapolietiškos ir ispaniškos muzikos interpretuotojas, o jo dainavimo stilius kilęs iš Italijos belcanto mokyklos, kurią jam perdavė jo mokytojai.

Aistė Širvinskaitė dainavimo studijas baigė prof. I. Milkevičiūtės dainavimo klasėje. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre solistė atliko vaidmenis operose:  B. Dvariono „Dalia“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, G. Verdi „Aida“ ir R. Vagnerio „Valkirija“. A. Širvinskaitės repertuare yra ir stambios formos vokalinių instrumentinių veikalų: J. S. Bacho „Magnificat“, G. F. Handelio „Dixit Dominus“, „Acis ir Galatėja“, W. A. Mozarto „Karūnavimo mišios“, C. Saint Saënso „Kalėdų oratorija“ ir kt. Kasmet solistė kartu su ansamblio „RAMuzika“ kolegėmis pianiste Rūta Blaškyte ir smuikininke Migle Dikšaitiene surengia Lietuvos valstybinės filharmonijos organizuojamą koncertinę programą.

Bilietus įsigykite internetu arba renginio vietoje prieš koncertą.

Organizatorių informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.