Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 11 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kard. H. Gulbinowiczius pripažintas kaltu dėl seksualinio išnaudojimo ir kitų nusikaltimų

Kard. Henrykas Gulbinowiczius. EPA nuotrauka

Šventojo Sosto apaštališkoji nunciatūra Lenkijoje paskelbė apie drausmines priemones, skirtas kardinolui Henrykui Gulbinowicziui. 97-erių Vroclavo arkivyskupas emeritas pripažintas kaltu dėl įvairių sunkių nusikaltimų.

Vilniuje gimęs H. Gulbinowiczius yra Vilniaus rajono garbės pilietis, jo vardu pavadinta gatvė Nemenčinėje.

Nunciatūra patvirtino, kad dvasininkas lytiškai išnaudojo kunigų seminarijos studentą, o būdamas arkivyskupu nuslėpė kitą lytinio išnaudojimo nusikaltimą. H. Gulbinowiczius taip pat pripažintas kaltu dėl neleistinų homoseksualių santykių. Be to, patvirtinta, kad kardinolas teikdavo informaciją komunistinės Lenkijos saugumui.

Skelbiama, kad dvasininkui uždrausta aukoti bet kokias šv. Mišias ar dalyvauti viešuose renginiuose. Iš jo atimta teisė dėvėti vyskupo insignijas. Be to, jis praranda privilegiją būti palaidotas Vroclavo katedroje. Ir, galiausiai, kardinolas turės paaukoti „tinkamą“ pinigų sumą Lenkijos vyskupų konferencijos įsteigtam Šv. Juozapo fondui, kuris skirtas padėti lytinio išnaudojimo Bažnyčios aplinkoje aukoms.

Parengta pagal „Catholic News Agency“, „Vatican News“ ir „AP News“ informaciją

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu