Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kard. Matteo Zuppi paskirtas vadovauti popiežiaus taikos misijai Ukrainoje

Bolonijos arkivyskupas kardinolas Matteo Zuppi. EPA nuotrauka

Pastarosiomis dienomis sklandant gandams apie popiežiaus Pranciškaus taikos misiją, gegužės 21 d. pasirodė oficialus patvirtinimas, kad Italijos vyskupų konferencijos (CEI) pirmininkas kardinolas Matteo Zuppi paskirtas vadovauti taikos misijai, kuria siekiama nutraukti karo veiksmus Ukrainoje. Apie šią misiją popiežius pirmą kartą užsiminė balandžio 30 d. grįždamas iš Vengrijos.

Kaip skelbiama Avvenire.it, apie tai oficialiai pranešė Šventojo Sosto spaudos tarnybos direktorius, jis atsakė į žurnalistų klausimus. Be kita ko, informacija pasirodė praėjus lygiai savaitei po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizito pas popiežių. „Galiu patvirtinti, kad popiežius Pranciškus Bolonijos arkivyskupui ir Italijos vyskupų konferencijos prezidentui kardinolui Matteo Zuppi patikėjo užduotį vadovauti misijai, susitarus su Valstybės sekretoriatu. Šios misijos laikas ir jos būdai šiuo metu tikslinami“, – apibendrino Matteo Bruni.

Po kurio laiko Italijos žiniasklaidoje pasirodė oficialiai nepatvirtintų žinių, kad kardinolas M. Zuppi rengiasi vykti į Kyjivą, o Rytų Bažnyčių dikasterijos prefektas arkivyskupas Claudio Gugerotti – į Maskvą, kurią jis gerai pažįsta nuo tarnavimo apaštaliniu nuncijumi metų. Vatikanas šią informaciją paneigė.

„Sveikiname popiežiaus Pranciškaus sprendimą kaip didelio pasitikėjimo ženklą. Kviečiame bažnytines bendruomenes ir ypač vienuolynus, esančius nacionalinėje teritorijoje, jau dabar su malda palydėti šią misiją, kurią Šventasis Tėvas norėjo pavesti CEI pirmininkui, kad ji duotų vaisių ir padėtų siekti taikos“, – teigia Kaljario arkivyskupas ir CEI generalinis sekretorius Giuseppe Baturi.

Kardinolas M. Zuppi sėkmingai atliko tarpininko užduotį, kai buvo siekiama užbaigti pilietinį karą Mozambike. 1992 m. spalio 4 d., po 16 metų trukusio brolžudiško konflikto ir daugiau nei dvejus metus trukusių derybų, Šv. Egidijaus bendruomenės būstinėje Romoje buvo pasirašytas susitarimas dėl karo veiksmų pabaigos.

Gegužės 14-ąją italų dienraštis „Corriere della Sera“ paskelbė interviu su lietuviu arkivyskupu Visvaldu Kulboku, kuris eina apaštalinio nuncijaus Kyjive pareigas nuo 2021 metų ir buvo vienas iš dviejų diplomatinių atstovybių vadovų, neišvykusių iš Kyjivo pačiomis sunkiausiomis valandomis, kai Rusijos okupacinė kariuomenė jau buvo įžengusi į miesto prieigas.

Pasak arkivyskupo V. Kulboko, kurio mintis perteikia „Vatican News“, svarbu tai, kad popiežius viešai prabilo apie taikos misiją. Negalima likti neveikliems, reikia belstis į visas duris ir viltis, kad jos pagaliau bus atidarytos. Jei nepavyksta, reikia bandyti iš naujo. Logiškai ir žmogiškai mąstant, pripažino Vatikano diplomatinės misijos Ukrainoje vadovas, atrodo, kad nėra sėkmės galimybių.

„Bet mes esame tikėjimo žmonės ir mūsų, kaip ir diplomatų, pašaukimas yra eiti pirmyn, nepaisant nieko. Taip pat ir tada, kai situacija atrodo beviltiška, mes turime atlikti savo darbą, tai ir stengiamės daryti“, – sakė apaštalinis nuncijus Kyjive V. Kulbokas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite