2021 09 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kard. P. Parolinas: Vatikanas sunerimęs dėl planų gaminti naujus branduolinius povandeninius laivus

Kard. Pietro Parolinas. EPA nuotrauka

Vatikano valstybės sekretorius Pietro Parolinas teigia, kad Šventajam Sostui kelią nerimą gynybos aljanso tarp JAV, Jungtinės Karalystės ir Australijos planai. Tai jis išsakė žurnalistams trečiadienį, po susitikimo Romoje su Europos liaudies partijos nariais.

„Tai nėra kelias užtikrinti taikai ir saugumui“

Rugsėjo 15 d. JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė apie naująjį aljansą AUKUS ir amerikiečių ketinimus Australijai parduoti savo branduolinių povandeninių laivų technologijas. Teigiama, kad toks laivynas Ramiajame vandenyne bus Vakarų galios atsvara Kinijai. AUKUS taip pat bendradarbiaus kibernetinio saugumo, dirbtinio intelekto ir kitose gynybos srityse.

Tokiomis naujienomis pasipiktino Prancūzija – pagal ankstesnę sutartį, 12 įprastų povandeninių laivų Australijai turėjo pastatyti prancūzai. Jie pasipiktino ne tik pasikeitusiais australų planais, bet ir tuo, kad apie aljansą AUKUS sužinojo likus vos kelioms valandoms iki oficialaus pranešimo.

Tuo metu kard. P. Parolinas akcentuoja branduolinių ginklų grėsmę: „Šventasis Sostas yra prieš persiginklavimą, ir visos pastangos, kurios buvo ir yra daromos [Vatikano], skirtos branduoliniams ginklams eliminuoti – nes tai nėra kelias užtikrinti taikai ir saugumui pasaulyje; [šie ginklai] sukelia netgi dar daugiau pavojų taikai ir dar daugiau konfliktų.“

„Turint omeny tokį Šventajam Sostui visada būdingą matymą, galima tik nerimauti [dėl povandeninių laivų sutarties]“, – sako P. Parolinas.

JAV „Los Angeles“ klasės branduolinis povandeninis laivas. Wikipedia.org nuotrauka

Išankstinės kalbos apie popiežiaus mirtį ir naudojimasis religija politiniams tikslams

Vatikano valstybės sekretorius žurnalistams taip pat pakomentavo jėzuitų leidinyje „La Civiltà Cattolica“ pasirodžiusią informaciją, kad vizito Slovakijoje metu, susitikęs su jėzuitais, popiežius Pranciškus sakė: „Esu vis dar gyvas. Nepaisant to, jog kai kurie žmonės norėjo, kad mirčiau.“ Popiežius prasitarė, kad prieš pora mėnesių jam gulint ligoninėje dėl operacijos, kai kurie prelatai, manydami, jog Šventasis Tėvas nebeišgyvens, netgi rengė slaptą konklavą.

Tačiau dešiniąja popiežiaus ranka vadinamas P. Parolinas teigia nieko apie tai nežinantis ir įtemptos atmosferos Vatikane nejaučiantis. „Turbūt popiežius turi informacijos, kurios pats neturiu – nes aš nuoširdžiai neįsivaizdavau, kad būta tokių nuotaikų.“

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Po susitikimo su centro dešiniųjų Europos liaudies partija, kardinolas prakalbo ir apie pavojų išnaudoti religiją politiniams tikslams, „nelyg prekybos centre“ iš jos pasiimant tik tai, kas naudinga ir priimtina: „Krikščionybėje tu nesirenki to, kas tau labiausiai patinka ar yra patogu. Krikščionybėje turi priimti viską.“

„Gyvybės apsauga yra dalis krikščionybės – visuose etapuose nuo natūralaus prasidėjimo iki natūralios mirties. Tačiau meilė artimui – taip pat dalis krikščionybės, ji pasireiškia dėmesiu migracijos reiškiniui, turint omenyje tuos keturis veiksmažodžius, kuriuos popiežius mums nurodo: priimti, saugoti, padėti ir integruoti“, – primena Vatikano valstybės sekretorius.

Parengta pagal „Crux“, CNA ir BBC informaciją

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu