Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 09 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kartu su vasara baigėsi ir šių metų festivalis „Kiemai“

Festivalio akimirka. Bibliotekos archyvo nuotrauka

Jau trečius metus Šiauliuose vykstantis festivalis „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija“, šiauliečių trumpai pramintas „Kiemais“, kvietė miesto gyventojus šiltais vasaros vakarais išeiti į savo daugiabučių kiemus, kur susėdę ant pledų, su vaikais, draugais ir kaimynais, jie galėjo dalyvauti diskusijose su žymiais Lietuvos kultūros ir meno kūrėjais, žiūrėti filmus, spektaklius, ar tiesiog pašėlti koncertų metu.

Festivalio organizatorės Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (ŠAVB) direktorius prof. Bronius Maskuliūnas užsiminė, kad išeiti į Kiemus biblioteką paskatino noras pateikti profesionalųjį meną ir kultūrą ne institucinėje, o žmonėms artimesnėje aplinkoje, įtraukti juos į kultūrinį gyvenimą.

Festivalio akimirka. Bibliotekos archyvo nuotrauka

Iš kalbintų renginių dalyvių bei žiūrovų atsiliepimų galima suprasti, kad šių metų festivalio renginiai tikrai nenuvylė tų, kurie čia ieškojo naujų kultūrinių atradimų, netikėtų potyrių ir išskirtinės atmosferos. Kiekvienas čia galėjo išgirsti ir pamatyti kažką įdomaus, nes festivalio programa pasižymėjo ne tik siūlomų veiklų, bet ir dalyvavusių asmenybių įvairove: rašytojai, režisieriai, socialinių tinklų turinio kūrėjai, žurnalistai, menininkai, TV laidų vedėjai, psichologai, muzikantai ir kt.

Apie festivalio formato privalumus kalbėjo ir susitikimų „Kiemuose“ svečiai. Vieną iš diskusijų moderavusi menininkė Nomeda Marčėnaitė sakė, kad festivalio „Kiemai“ renginiai „yra būdas pateikti kultūrą be prievartos – kitu atveju tai vyksta kažkur toli, kitaip, už uždarų sienų, suvaržytai. O čia per langus pamatai, kad kažkas vyksta, po kiek laiko gali šauti į galvą, kad galbūt galiu išeiti į kiemą. O kitą kartą tas žmogus jau, žiūrėk, ateis į kokią nors parodą, renginį, pats save nustebindamas. Taip pat tokius renginius pamato ir jauni žmonės, kurių tėvai galbūt niekada nebuvo aktyvūs kultūros vartotojai, nerodė pavyzdžio, neįskiepijo noro plėsti savo kultūrinį akiratį. Tai labai prasminga ir ateityje teigiamų rezultatų parodysianti veikla.“

Žurnalistas, laidų vedėjas Ramūnas Zilnys po renginio Šiauliuose dalijosi savo įspūdžiais: „Esu laimingas, nes pagaliau pamačiau legendinį Pietinio rajoną, o šitas vakaras man buvo vienas iš geriausių vasaros vakarų. Sumanymas organizuoti renginius kiemuose yra geras dar todėl, kad aš mačiau daug jaunų žmonių, kurie atėjo su vaikais, ir žmonių, kurie į tokį renginį galbūt nesusiruoštų niekada gyvenime. Galų gale, tai yra pats geriausias būdas, kai tu atneši įdomius dalykus, kultūrą, meną žmonėms tiesiog prie jų slenksčio. Ir šiandieną matėsi, kad žmonės tą labai vertino, neišsiskirstė, kaip kad būna panašiuose festivaliuose.“

Ankstesniais metais vykęs festivalis į daugiabučių kiemus kviesdavo tik Šiaulių miesto gyventojus, tačiau šiais metais jo geografinės ribos prasiplėtė, ir renginiai, be Šiaulių, buvo organizuoti Naujosios Akmenės ir Kuršėnų miestelių kiemuose. Čia iššūkį priėmė ir organizatorių vaidmens ėmėsi šių metų festivalio partneriai – Šiaulių ir Akmenės rajonų savivaldybių viešosios bibliotekos, perėmusios kolegų šiauliečių gerąją patirtį.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

2021 m. Kiemų susitikimuose sudalyvavo daug žmonių. Norisi tikėtis, kad festivalis sugrįš į Kiemus ir 2022 metais su dar įdomesne kultūrine bei edukacine programa aplankys dar daugiau miestų ir miestelių, o į festivalio organizavimą įsitrauks dar daugiau bibliotekų, bendruomenių, organizacijų, kultūros įstaigų.

Organizatorių informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite