Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2023 03 09

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Kavos aparatai – kaip išsirinkti tinkamiausią automatinį kavos aparatą?

Pexels.com nuotrauka

Svajojate apie greitai, be jokio vargo paruoštą gardžios bei aromatingos kavos puodelį? Tuomet tikriausiai žinote, kad vienas geriausių būdų šią svajonę išpildyti – įsigyti funkcionalų ir modernų automatinį kavos aparatą.

Šiuo metu automatinių kavos aparatų pasiūla – itin gausi. Galima rasti įvairiausias funkcijas atliekančių, skirtingo dizaino automatinių kavos aparatų. Kaip išsirinkti? Viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Pirmenybę teikiate kvapniai espresso, o gal išskirtinio skonio kavoms su pienu? Norite, kad automatinis kavos aparatas taptų namų interjero puošmena, o gal ieškote kompaktiško varianto? Apsispręsti bus kur kas lengviau, kai sužinosite, kokie būna automatiniai kavos aparatai, kuo jie išskirtiniai ir dėl kokių priežasčių jie yra itin populiarūs tarp gardžios kavos mėgėjų.

Kuo išskirtiniai automatiniai kavos aparatai?

Pirmiausia tam, kad būtų galima atskleisti visus automatinių kavos aparatų privalumus, reikia išsiaiškinti, kuo automatiniai kavos aparatai skiriasi nuo kitų kavos aparatų. Pagrindinis ir ryškiausias tokių kavos aparatų išskirtinumas – jų modernumas bei funkcionalumas. Naudojantis automatiniu kavos aparatu yra ne tik mėgaujamasi gardžia norimo skonio kava, bet ir sutaupoma daug brangaus laiko, nes toks kavos aparatas pasirūpina visu kavos gaminimo procesu. Tad svarbu žinoti išskirtines funkcijas, kurias atlieka šie itin modernūs kavos aparatai:

Automatiniai kavos aparatai naudoja espresso technologiją ir į aparatą integruotus kavos malūnus, todėl kiekvienam kavos puodeliui pupelės malamos atskirai. Be to, dauguma automatinių kavos aparatų turi galimybę naudoti ir jau maltą kavą.

Automatiškai pašildo vandenį iki nustatytos temperatūros.

Ruošia kavą su tinkamiausiu vandens kiekiu.

Daugelis automatinių kavos aparatų turi reguliuojamą kavos piltuvėlį, kurį lengva pritaikyti skirtingo aukščio puodeliams.

Kai kurie automatiniai kavos aparatai gali paruošti po du juodos ar kavos su pienu gėrimus.

Galima pasirinkti tokį automatinį kavos aparatą, kuris kavos gėrimus pritaikys individualiam skoniui, o jų receptai – išsaugomi.

Dauguma automatinių kavos aparatų turi sistemos valymo funkciją ir praneša, kada reikia pašalinti kalkes.

Šios rūšies kavos aparatai gali turėti automatinę pieno sistemą, kuri lengvai išplaka pieną ir paruošia kreminę putą.

Automatiniai kavos aparatai itin lengvai ir paprastai valdomi prietaiso skydelyje. Taip pat yra tokių kavos aparatų, kurie gali būti valdomi specialia programėle telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

Pexels.com nuotrauka

Į ką atkreipti dėmesį ieškant geriausio automatinio kavos aparato?

Abejonių dėl automatinio kavos aparato funkcionalumo ir modernumo tikrai nekyla. Tačiau kaip išsirinkti tokį automatinį kavos aparatą, kurio funkcionalumas jums pasitarnaus geriausiai? Svarbiausia atkreipti dėmesį į savo poreikius:

Espresso ar kava su pienu? Automatiniai kavos aparatai ypatingi tuo, kad gamina įvairiausių skonių kavas. Tad jei esate ne tik espresso, bet ir kavų su pienu mėgėjai, tuomet turėtumėte rinktis kavos aparatus su automatine pieno sistema. Verta žinoti, kad automatinė pieno sistema išplaka pieną ir paruošia putą be jūsų įsikišimo. Reikės tik pasirinkti norimą kavos gėrimą, paspausti mygtuką, ir išplaktas pienas bus automatiškai supiltas tiesiai į puodelį. Vis dėlto pažymėtina, kad automatinė pieno sistema gali būti dviejų tipų – su žarnele arba integruota pieno talpa. Kokią pasirinkti? Jeigu esate itin dideli kavų su pienu mėgėjai, tuomet jums tikrai pravers papildomas pieno rezervuaras. Jeigu kavas su pienu geriate rečiau, tuomet pakaks naudoti žarnelę – ją įkišę į pieno pakelį pasigaminsite kavos su pienu gėrimą.

Kavos aparatu naudojasi daugiau žmonių? Jei namuose esate ne vieninteliai kavos mėgėjai, tuomet tikrai pravers itin funkcionalus automatinis kavos aparatas, kuriuo bus galima pritaikyti kavos gėrimus individualiam skoniui ir šiuos nustatymus išsaugoti. Taip kiekvienas šeimos narys be vargo pasigamins savo mėgstamą kavą. Pasirinkę daugybę naudingų funkcijų turintį kavos aparatą, taip pat galėsite reguliuoti gėrimo stiprumą, kavos pupelių malimo rupumą, gėrimo kiekį, putos konsistenciją, tam tikrais atvejais ir vandens temperatūrą.

Erdvi ar maža virtuvė? Renkantis automatinį kavos aparatą labai svarbu įvertinti virtuvės erdvę. Jei jūsų virtuvė erdvi, tuomet galima dairytis didesnių automatinių kavos aparatų, jei virtuvė yra maža, galbūt reikėtų apsistoti ties kompaktiškesniais variantais. Tad prieš įsigydami automatinį kavos aparatą nepamirškite įvertinti virtuvės erdvės ir kavos aparato pločio, aukščio bei ilgio, nes tai nulems komfortą naudojantis kavos aparatu.

Modernu ir šiuolaikiška ar klasika ir elegancija? Savaime suprantama, kad kavos aparatas turi derėti ir prie jūsų virtuvės interjero. Šiuo metu galima rasti itin įvairaus dizaino automatinių kavos aparatų – modernių ir šiuolaikinių, klasikinių, išsiskiriančių solidžiomis, elegantiškomis detalėmis. Apsvarstykite pasirinkimo galimybes ir džiaukitės ne tik funkcionaliu, bet ir puikiai prie virtuvės interjero derančiu kavos aparatu.

Įmontuojamas ar pastatomas? Svarbu žinoti ir tai, kad automatiniai kavos aparatai ne tik išsiskiria dizaino įvairove, bet ir gali būti dviejų tipų – įmontuojami į baldus arba laisvai pastatomi patinkančioje vietoje. Jei jūsų virtuvėje daugiausia įmontuojamų prietaisų, tuomet derėtų atkreipti dėmesį į įmontuojamus kavos aparatus. Pažymėtina tik tai, kad prieš renkantis įmontuojamą kavos aparatą reikėtų iš anksto numatyti jo vietą virtuvėje ir atsižvelgti į nurodytus prietaiso matmenis. Jei dėl kavos aparato įmontavimo kyla rūpesčių, tuomet lengvai juos išspręsite pasirinkdami laisvai pastatomą kavos aparatą, kurį galėsite integruoti į bet kurią namų virtuvės vietą.

Pexels.com nuotrauka

Automatinis kavos aparatas namuose: privalumai

Vis dar svarstote, ar automatinis kavos aparatas išties pateisins visus turimus lūkesčius? Trumpai apžvelkime, kokius privalumus gausite, kai jūsų namuose atsiras modernus bei funkcionalus kavos aparatas:

Tam, kad kasdien mėgautumėtės skania bei kvapnia kava, neprireiks nei jokių ypatingų įgūdžių, nei laiko. Vos kelių mygtukų paspaudimu paruošite patinkantį kavos gėrimą ir turėsite užtektinai laiko šiuo gėrimu pasimėgauti.

Kadangi į automatinį kavos aparatą yra integruoti kavos malūnai, kurie kiekvienam kavos puodeliui pupeles mala atskirtai, visuomet šviežia kava – garantuota.

Latte ar cappuccino, pagardintos kremine pieno puta – tik kavinėse? Tik ne tuomet, kai jūsų namuose bus funkcionalus automatinis kavos aparatas, gaminantis mėgstamus kavos su pienu gėrimus.

Teisingas pasirinkimas gali pakeisti rutiną

Paminėtais privalumais gali mėgautis kiekvienas, įsigijęs savo poreikius labiausiai patenkinantį automatinį kavos aparatą. Svarbiausia šio modernaus prietaiso pasirinkimui skirti užtektinai dėmesio, įsigilinti į funkcijas, modelį, dizainą. Atradę sau tinkamiausią kavos aparatą pakeisite savo rutiną, gurkšnosite nepriekaištingo skonio kavą ir rasite daugiau laiko malonioms akimirkoms.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu