2020 07 13

bernardinai.lt

Klausymo laikas:

52 min

„Kiaurai grotas“. Ar nusikaltimas – vyrų reikalas?

Kas yra vyriška ir moteriška kalėjime? Kaip nuteistieji kuria savo vyriškumą / moteriškumą ir kodėl tai tampa svarbu? Apie šiuos ir kitus klausimus kalba dr. Rūta Vaičiūnienė, Lietuvos teisės instituto mokslininkė.

„[N]usikalstamas elgesys yra panaudojamas kaip tam tikras vyriškumo įprasminimo resursas, kai kiti resursai nėra prieinami. […] Žmonės, neturintys kitų būdų vyriškumą parodyti, išreikšti, pasirenka prieinamą, lengvai suprantamą būdą – galios demonstravimą per nusikalstamą elgesį ir tuo pačiu kitų resursų įgavimą – finansų, socialinės padėties“, – teigia pašnekovė. Pasak jos, vyrų ir moterų smurtinis elgesys skiriasi. Esminis skirtumas – moterys dažniausiai smurtauja prieš artimuosius, vyrai – ir prieš nepažįstamus, ir viešose vietose.

Tinklalaidė „Kiaurai grotas“ – pokalbiai su teisėsaugos specialistais, kalėjimo darbuotojais, savanoriais ir nuteistaisiais. Vedėjas ir garso režisierius Tomas Lukaševičius. Iliustracijos autorius Tomas Karneckis. Projektą įgyvendina Všį „Integracijos centras“ Projekto informaciniai partneriai – asociacija „Aktyvus jaunimas“. Ši tinklalaidė yra Erasmus+ projekto „Second Chance“ dalis.