2020 05 24
Integracijos centras
Klausymo ir skaitymo laikas
Kiaurai grotas. Paskutinis epizodas: ko išmokome?

Paskutiniame tinklalaidžių „Kiaurai grotas“ epizode kūrybinė komanda dalinasi savo asmenine patirtimi ir pamokomis, kurias įgavo dirbdami su įkalinimo tema. Viena ryškiausių pamokų ir išvadų, kuri viena ar kita forma atsiskleidžia kiekviename „Kiaurai grotas“ epizode yra ta, kad Lietuvoje į laisvę išėję nuteistieji patiria stigmatizaciją ir diskriminaciją, kuri itin apsunkina reintegracijos (grįžimo į visuomenę) procesą.
Epizodo pašnekovai – kūrybinė komanda: Beatričė Umbrasaitė, Rūta Kaminskaitė ir Tomas Lukaševičius. Visi jie važiavo į Panevėžio pataisos namus, kuriame susipažino su ten kalinčiomis moterimis. Jas galėjo išgirsti ir šių tinklalaidžių klausytojai – pokalbiai su nuteistosiomis tapo „Kiaurai grotas“ dalimi.
Žinia, Lietuvoje net 62 proc. nuteistųjų įkalinimo įstaigose bausmę atlieka pakartotinai – daugiausia tarp ES šalių. Remiantis Lietuvos teisės instituto tyrimo duomenimis, 57,1 proc. pakartotinai bausmę atliekančių kalinių nurodo, kad išėjus į laisvę sunkiausia buvo susirasti darbą.
Mokslininkų teigimu, situacija nesikeis, jei nesiaiškinsime, kodėl laisvėje neatsiranda vietos buvusiems kaliniams. Tyrimai rodo, kad sėkmingai integracijai trukdo ne tik buvusių nuteistųjų įgūdžių ir kompetencijų trūkumas, bet ir pati visuomenė, o tiksliau – joje paplitę stereotipai.
Tinklalaidė „Kiaurai grotas“ buvo kuriama tikint, kad sėkminga resocializacija neįmanoma be draugiškesnės nuteistajam visuomenės. Tam, kad pasiektume reikšmingą pokytį, vienos tinklalaidės neužteks, tačiau norime, kad šios tinklalaidės taptų gerosios praktikos pavyzdžiu. Kaip dar galime atverti kalėjimo grotas ir supažindinti visuomenę su ten sėdinčiu žmogumi?
Tinklalaidė „Kiaurai grotas“ – pokalbiai su teisėsaugos specialistais, kalėjimo darbuotojais, savanoriais ir nuteistaisiais. Vedėjas ir garso režisierius – Tomas Lukaševičius. Projektą įgyvendina Všį Integracijos centras. Projekto informacinis partneris – asociacija „Aktyvus jaunimas“. Ši tinklalaidė yra „Erasmus+“ projekto „Second Chance“ dalis.
Naujausi

Organizuojamas Alfa kursas gyvai

Ukraina: vasario 24-ąją – pasninko diena. Sužaloti kunigas ir vienuolė

Knygą „Ką veikia Japonija“ parašęs A. Kleiva: „Ir Lietuva, ir Japonija yra lėtai gyvenimą vartojančios šalys“

Lietuvos valdovas Gediminas – karalius? Ar atkursime tikruosius istorinius Lietuvos valdovų titulus?

Skaitymo malonumas. „Palaimintasis Jurgis Matulaitis: štrichai portretui“

„Apostatae“ nuo „apostolus“ skiria ne tiek ir daug

Psichologijos atkūrimas

Foninis triukšmas

„Azovstalio“ karys: „Nenorėjau mirti apimtas baimės…“

Istorikas T. Snyderis: kodėl pasauliui reikia Ukrainos pergalės?

Pal. J. Matulaitis kunigams: rūpinkimės, kad žmonės, į mus pažvelgę, Kristų pamatytų
