Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 02 24

Simonas Baliukonis

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kijeve gyvenantis lietuvis: „Kai viskas griaudėja, sproginėja, yra neramu, kad ir koks drąsus būtum“

Rusijos armijos kariai Rostovo regione. EPA nuotrauka

Putinas pradėjo didelio masto invaziją į Kijevą. „Per visą naktį – nuo ankstaus ryto iki 6 valandos – Kijeve vyko masinis infrastruktūrinių objektų apšaudymas ir sprogdinimas“, – sako Kijeve gyvenantis lietuvis verslininkas Markas Petkevič.

Panika

Nors valdžia ramina: „Nepanikuokite, kariškiai ginasi, situacija kontroliuojama“, – miestas paralyžiuotas. „Kai viskas griaudėja, sproginėja ir langai juda, yra neramu, kad ir koks drąsus būtum.“ Pasak M. Petkevič, šiuo metu Kijevo gatvės paralyžiuotos, žmonės ryte išbėgo pirkti maisto ir pildyti kuro bakų, tačiau gatvės netruko užsikimšti. Judėjimas į Vakarus vyksta tiek iš Kijevo, tiek iš Charkovo, tiek iš kitų miestų. Kijeve dar dabar ant tiltų stovi mašinos. Tai, beje, galbūt ir yra vienintelė priežastis, kodėl jie dar nesubombarduoti.

Naikinama infrastruktūra

Kol kas pagrindinis apšaudymų ir bombardavimų taikinys – infrastruktūriniai, pirmiausia kariniai objektai, oro uostai. Šaudymas vyko iš dronų ir iš lėktuvų. Ukrainoje gyvenantis lietuvis sako, kad, kiek žinoma, dalis jų buvo numušti. „Išskyrus karinę infrastruktūrą, visa kita veikia“, – sako M. Petkevič. Tačiau naikinant infrastruktūrą kilo didžiulė panika ir veikiausiai „artimiausiu metu bus bandoma užimti teritoriją fizine jėga“, t. y. Rusijos sausumos kariuomenei veržiantis į Kijevą. „Kokia kita šito puolimo prasmė, nei teritorijos užėmimas, laikinos savo valdžios paskyrimas?“ Šiuo metu siekiama okupuoti visą rytinę Ukrainos dalį brėžiant liniją palei Dnieprą nuo Odesos iki Černigovo. Visai neseniai pranešta, kad tankai į Ukrainą važiuoja kirsdami Baltarusijos ir Ukrainos sieną.

[Papildyta 10:00] Rytų Ukraina, Novomoskovskas 

Rytų Ukrainoje, Novomoskovske, gyvenanti pranciškonė pasaulietė Dina Šabalina OFS sako, kad anksti ryte miesto gyventojai pabudo nuo sprogimo garsų, sklidusių iš netoliese esančio Dnipro miesto: „Tačiau dabar nieko negirdime. Novomoskovske viskas ramu.“

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.