Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 02 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kino vakare su A. Stoniu – pažintis su režisieriaus V. Kasakovskio kūrybos laboratorija

Renginio plakatas

Vasario 17 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks aštuntoji ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūra. Vakaro metu susirinkusi publika turės galimybę patirti vieno įdomiausių pasaulio dokumentininkų Viktoro Kasakovskio 1992 m. sukurtos kino juostos „Belovai“ („Belovy“) nenuspėjamumą, būdingą tik jo kamerai.

Su šiuo įstabiu rusų režisieriumi ciklo dalyviai buvo supažindinti jau pirmojo seanso metu, kai buvo rodomas V. Kosakovskio trumpametražis filmas „Tiše!“ („Tishe!“, 2002). Pastarasis puikiai iliustruoja rusų dokumentinio kino kūrėjo sugebėjimą įamžinti tai, kas nepakartojama – atsiradimo ir išnykimo simbiozę – vienos gatvės istoriją, kupiną tragikomiškos kasdienybės situacijų.

Skirtingų polių derinimas nagrinėjamas ir kino juostoje „Belovai“. Filme susitinka švelni kasdienybės poezija, bufonadinis komizmas ir giliausia egzistencinė tragika. Jo epicentre – tolimame Rusijos provincijos kaime prie Nevos ištakų gyvenanti du kartus našle tapusi Ana ir jos brolis Michailas. Ji – kantri darbininkė,  tempianti visą gyvenimo našta ant savo pečių. Jis – girtuoklis filosofas.

„Belovai“ režisieriui V. Kosakovskiui atnešė tarptautinį pripažinimą ir daugybę prizų, tarp kurių – pagrindinis tarptautinio Amsterdamo dokumentinio kino festivalio (IDFA) apdovanojimas už geriausią ilgametražį dokumentinį filmą ir publikos prizas.

M. K. Čiurlionio namai kviečia pasimėgauti kokybiška, išskirtine dokumentinio kino juosta „Belovai“, stebinančia personažų natūralumu, nuoširdumu ir tikrumu. Po peržiūros, kaip tapo įprasta, žiūrovai galės dalyvauti diskusijoje su režisieriumi Audriumi Stoniu.

Filmo trukmė – 60 min. Filmo kalba – rusų (su angliškais subtitrais).

Rež. Viktoro Kasakovskio filmo „Belovai“ (1992 m.) plakatas

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

M. K. Čiurlionio namų informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite