Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 08 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Klausk „Bernardinų“: ar galima skinti vaisius iš apleisto sodo?

Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos studentas Mantas Jakštas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Skaitytoja Elena mums uždavė paprastą, tačiau įdomų klausimą: „Ar galima skinti ir valgyti obuolius iš apleisto sodo?“

Atsako Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos IV kurso studentas Mantas Jakštas

Turiu įtarimą, kad skaitytoja tikisi gauti konkretų ir aiškų atsakymą: „Taip, galima“ arba „Ne, negalima“. Tačiau viskas priklauso nuo įvairių situacijų, tad ir atsakyti į klausimą galima bent keliais skirtingais būdais. O ir apskritai, perfrazuojant popiežių Pranciškų – kas aš toks, kad leisčiau arba neleisčiau. Tačiau jau vien todėl, kad klausimas intriguojantis, galime pasigilinti į kelias atsakymo galimybes.

Sakykime, kad sodas svetimas – tuomet skinti ir valgyti obuolius iš svetimo sodo yra paprasčiausia vagystė. Vogti, kaip žinome, negalima. Net jei sodas pagal mano vertinimą ir atrodo apleistas ir neprižiūrimas, tai gali būti (ir greičiausiai yra) tik mano subjektyvus vertinimas. Tokioje situacijoje geriausia pabandyti surasti šeimininkus – galbūt yra kažkas, ko galima paklausti, atsiklausti leidimo arba sužinoti daugiau informacijos apie aptariamąjį obuolių sodą.

Žinoma, gyvenime kartais pasitaiko situacijų, kurios reikalauja greito sprendimo. Jei, pavyzdžiui, kažkur keliaujame ir prieš save matome sodą, kuris mums atrodo apleistas, o mes jaučiame alkį ir nėra nieko aplinkui, ko galėtume pasiteirauti – galbūt vienas nuskintas obuolys ir nesudarys didelės problemos. Kiekvieną kartą reikia apsvarstyti susidariusias sąlygas. Viena, jeigu nusiskiname obuolį numalšinti alkiui, tačiau visai kas kita, jei skiname daug obuolių, spaudžiame iš jų sultis ir po to jas dar ir pardavinėjame.

Unsplash.com nuotrauka

Galvodamas apie šį klausimą, nujaučiu, kad skaitytoja turi galvoje konkretų sodą, kuris greičiausiai yra šalia jos namų ar sodybos. Kviesčiau paieškoti sodo šeimininkų – galbūt jie jau per seni pasirūpinti juo, galbūt jiems apskritai reikia pagalbos ar nedidelio rūpesčio jų kasdienybėje. Svajodami apie sodo vaisius, kartu galime atverti savo širdis ir pasidalinti artimo meilės ir pagalbos vaisiais.

Jei Jums kyla klausimų apie religiją, kultūrą, visuomenę ir kitas temas, kuriomis domitės – kviečiame rašyti elektroninius laiškus adresu [email protected].

Taip pat galite parašyti asmeninę žinutę į „Bernardinai.lt“ feisbuko paskyrą.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu