Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2020 12 12

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Klausk „Bernardinų“: Dievas sukūrė blogį?

Alexandre'as Cabanelis, „Puolęs angelas“ (fragmentas), 1847 m. „Wikimedia Commons“ nuotrauka

Skaitytoja Virginija rašo: „Turiu klausimą dėl blogio kilmės. Kad angelai nupultų, jie turėjo pasirinkti blogį. Kad galėtų jį pasirinkti, blogis jau turėjo būti. Angelai juk negali kurti – viskas sukurta Dievo. Tai taip išeina, kad Dievas sukūrė blogį, o tam tikri angelai jį tiesiog pasirinko. Ar gerai suprantu?“

Į klausimą atsako Kauno Švenčiausiosios Jėzaus Širdies (Šančių) parapijos vikaras kun. Nerijus Pipiras

Pradžios knygoje, Sukūrimo pasakojime, skaitome net kelis kartus pasikartojantį sakinį: „Tai buvo gera.“

Dievas nekuria blogio. Tai, ką Jis sukūrė, yra gera. Blogis šiuo atveju yra gėrio trūkumas, kurį angelai ir žmonės pasirenka Dievo dovanota laisve. Angelai ir žmonės gali apsispręsti. Rinkdamiesi tai, ką vadiname blogiu, jie apsisprendžia ne už visą, bet tik už dalinį gėrį. Tokį, koks atrodo patogesnis, greitesnis. Vis dėlto šiuo atveju tinka patarlė, kad toks pasirinkimas reiškia ne ką kita, kaip tik „sūrį pelėkautuose“.

Blogis, jo ištakos – tai slėpinys. Tačiau žinome, kad Dievas yra galingesnis už blogį. Toje pačioje Pradžios knygoje taip pat skaitome Dievo pažadą, išsakytą Ievai: „Jis [šėtonas] kirs tau per galvą, o tu kirsi jam į kulną.“ Atpirkėjas, kurio laukiame ir ilgimės, nugalės visokį blogį.

Kun. Nerijus Pipiras. Gedimino Šulco / Bernardinai.lt nuotrauka

Pirmieji tėvai pasirinko tai, kas gražu akims ir miela širdžiai. Tai, ką kaip galimybę siūlė gundytojas. Ši nuodėmės formulė galioja ir mūsų dienomis. Netgi, sakyčiau, neretai ir mes, krikščionys, ant šio kabliuko užkimbame: norime kažko labai greitai. norime būti daugiau žinantys už kitus. Ta galimybė atrodo tokia viliojanti…

Tiesiog dažnai neskiriame laiko pamąstyti, sustoti, apsispręsti. Todėl atrodo, net ir žinodami, kas gera ir kas bloga, vis tiek renkamės blogį. Tačiau tą darome gal netyčia, gal neradę laiko tylai, pamąstymams.

Ką daryti, kai patenkame į tokią bėdą? Tiesiog neprarasti vilties. Dievas, nors, atrodo, siūlo ir sunkesnį kelią, visada yra mūsų pusėje – ir kiekviena bėda, į kurią patenkame, Jam jau yra pažįstama. Jis niekad savo kūrinių neapleidžia.

Advento metu ir noriu visiems palinkėti: kad pajustume, kaip Dievui esame svarbūs!

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Turite klausimų apie religiją, kultūrą, visuomenę ar kitas temas, kuriomis domimės? Rašykite [email protected] – pasistengsime atsakyti.

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu