2023 01 03
Vidutinis skaitymo laikas:
Knygos „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ pristatymas

Sausio 10 d., antradienį, 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) vyks knygos „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ pristatymas.
Renginyje dalyvaus Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, knygos tekstų autoriai Sławomiras Brzozeckis OP, Gita Drungilienė, Aušra Vasiliauskienė, Dalia Vasiliūnienė, sudarytoja Birutė Valečkaitė.
Vilniaus sakralinės muzikos choro „Adoramus“ kamerinė vyrų grupė (meno vadovas ir dirigentas Imantas Jonas Šimkus) atliks šv. Dominykui ir šv. Hiacintui skirtas antifonas „O Lumen Ecclesiae“ ir „Ave, florum flos, Hyacinthe“. Senųjų lietuviškų giesmių – kantičkų – ansamblis „Bromos“ (vadovas Matas Macevičius) atgaivins kunigo ir poeto Antano Strazdo 1816 m. sukurtą lietuvišką „Himną apie šv. Jackų“, atrastą rengiant parodą „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“.
Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!

Knygoje pristatoma aštuonis šimtmečius besitęsianti Pamokslininkų ordino įkūrėjo šv. Dominyko (apie 1171/1173–1221) ir pirmojo lenkų kilmės dominikono šv. Hiacinto (apie 1183–1257) atminimo tradicija ir jos apraiškos Lietuvoje. Abu šventieji Lietuvą pasiekė tik netiesiogiai: per savo mokinius ir jų pasakojimus, tapusius auksakalystės, tapybos, grafikos, skulptūros, tekstilės kūriniuose įamžintų atvaizdų pagrindu. Atminimo tradicijos ištakos – šventųjų gyvenimo aprašymai, kuriuos papildė vėlesni pasakojimai apie vizijas ir stebuklus. Ilgainiui pagal juos susiformavo ir vietinėje dailėje paplito vaizdavimo tipai, pristatomi šešiuose knygos skyriuose.
Įsigilinti į kiekvieno skyriaus temą padeda Dariaus Barono, Sławomiro Brzozeckio OP, Gitos Drungilienės, Giedrės Jankevičiūtės, Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės, Tojanos Račiūnaitės, Birutės Valečkaitės, Aušros Vasiliauskienės, Dalios Vasiliūnienės parengti straipsniai, pristatantys su šv. Dominyko ir šv. Hiacinto atmintimi susijusių tyrimų rezultatus. Jie parodo, kaip nuo pamaldumo ištakų pirmuosiuose gyvenimo aprašymuose keitėsi pasakojimai apie šventuosius, kaip šv. Dominyką ir šv. Hiacintą įsivaizdavo dabartinėje Lietuvos teritorijoje gyvenę žmonės, kaip aštuonis šimtmečius saugomas jų atminimas sukūrė turtingą vietinį paveldą, atskleidžiantį sąsajas su kitomis krikščioniškomis šalimis.

Naujausi

„Baltijos malda“ Gedulo ir vilties dienai Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje

Po sėkmingos operacijos popiežiaus savijauta gera

Liūdna tendencija ne tik Lietuvoje, arba Kodėl mokiniai nemėgsta matematikos

Kardinolas P. Parolinas apie popiežiaus pasiuntinio misiją Kyjive

Ketvirtadienį – maldos minutė už taiką

Rašytoja S. Aleksijevič: „Putinas manęs nenustebino. O rusų žmonės stebina“

Kard. S. Tamkevičiaus pašaukimas (XX). Irtis prieš laikmečio purslotą srovę padėjo „ora et labora“

„Siekiu, kad kiekvieno kataliko švelni širdis būtų gražiai sužeista Dievo meile.“ Kunigui Liudui Serapinui – 100

Knygos apie Antrojo pasaulinio karo padarinius

Kur tai ką tik mačiau? Apie papiktinusius, pasipiktinusius ir papiktinimą

Kun. G. Satkauskas: ligos kryžiaus visi bijome, bet gulint ligoninės lovoje jis gali tapti artimiausiu bičiuliu
