Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 08 13

Giedrius Tamaševičius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ko reikia šiandien, kad „Bernardinai.lt“ išliktų ir rytoj

Giedrius Tamaševičius. Bernardinai.lt nuotrauka

Įsivaizduokime, kad vieną dieną aštuoniolika metų gyvavęs dienraštis „Bernardinai.lt“ sustabdo savo veiklą.

Neatnaujinama kasdienių Evangelijos meditacijų skiltis, nepasirodo naujų tekstų apie kovas Ukrainoje, neskelbiama komentarų apie visuomenės ir politinio gyvenimo sankirtas, nevyksta diskusijų apie Sinodinio kelio aktualijas. Vieną dieną internetinėje erdvėje lieka tuščia vieta, nė ženklo apie buvusius tekstus, jokios galimybės prieiti prie dviejų dešimtmečių Lietuvos ir pasaulio gyvenimo retrospektyvos.

Iš pirmo žvilgsnio Lietuvos katalikiškos žiniasklaidos kraštovaizdis gana turtingas. Dosnių rėmėjų dėka daug metų išsilaikė ne tik radijo stotys, žurnalai, laikraščiai, bet ir naujienų portalai, tarp jų ir „Bernardinai.lt“.

Taip buvo iki 2022-ųjų. Dabar viskas klostosi kiek kitaip. Ieškoti sunkių sprendimų tenka ne vienam pasitikėjimą įgijusiam leidiniui. Antai gegužės mėnesį Jungtinėse Valstijose buvo paskelbta apie vienos iš seniausių ir patikimiausių katalikų naujienų tarnybų „Catholic News Service“ (CNS) veiklos apribojimą – uždaromi biurai Niujorke ir Vašingtone, atleidžiami darbuotojai. Tarnybos steigėjų (JAV vyskupų konferencijos) sprendimu liks veikti tik nedidelis biuras Vatikane… Tai didelė netektis daugeliui nuolatinių skaitytojų, ne vien Amerikoje.

Apžvalgininkų teigimu, katalikiška žiniasklaida šiandien finansiškai išsilaikyti yra pajėgi tik vaikydamasi sensacijų, ideologiškai angažuodamasi arba imdamasi įkyrios savireklamos.

Nuosaikesnėms, dialogo keliu einančioms žiniasklaidos priemonėms belieka kliautis gera jų misija tikinčių rėmėjų valia ir konkrečia nuolatine parama. Nepajėgiantiems jos pritraukti tenka iš esmės pertvarkyti savo veiklą arba net užsidaryti.

Žinoma, galima būtų sakyti, kad katalikiškos žiniasklaidos ateitis – daugybėje individualių informacinių platformų, visų pirma pasiekiančių mus per socialinius tinklus. Taip atrodo tol, kol išprusę skaitytojai, jau dabar įgudę reikiamos informacijos susirasti iš patikimų tinklaraštininkų ar didžiųjų šalių žiniasklaidos, vieną dieną lieka be „senovinio“ dienraščio.

Šiandien vis dar galimas ir kitas scenarijus – tai galimybė aktyviai prisidėti prie dienraščio „Bernardinai.lt“ išlikimo ir nuolatinio atsinaujinimo. Ši galimybė šiandien aktuali kaip niekad, ko gero, net aktualesnė nei rytoj.

Šią vasarą mums labai reikšminga bet kokia parama.

Paramą prašytume skirti jums priimtinu būdu: banko pavedimu, PaypalPaysera sistemose ar tampant Contribee platformos prenumeratoriais.

Gavėjas VšĮ Bernardinai.lt
Įmonės kodas 300671187
Adresas Maironio g. 10, LT-01124 Vilnius
Sąskaitos Nr. LT06 7044 0600 0598 4890
Paskirtis Parama
AB SEB bankas, kodas 70440
SWIFT (BIC) CBVILT2X

Iš anksto dėkodami už jūsų palaikymą ir linkėdami palaimintos vasaros –

Jūsų „Bernardinai.lt“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite