Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Vaizdo įrašo trukmė:

98 min.

Kodėl COVID-19 vakcina taip rūpi krikščionims?

Apologetika.lt montažas

„Buvęs Seimo narys klaidina – liaupsina natūralų imunitetą ir žeria abejonių dėl vakcinų.“ Tokią antraštę ne taip seniai buvo galima išvysti poroje populiarių lietuviškų portalų. Žinoma, vakcinos pastaruoju metu – itin aktuali tema, tad su jomis susijusių straipsnių artimiausiu metu nemažės. Šitas straipsnelis juk irgi apie tai. Tačiau ar tik apie tai?..

Žinoma, kad ne. Mat koks klausimas, toks ir atsakymas. Vakcinos pačios savaime man nebūtų tiek įdomios, o aš ir kompetencijos tiek neturiu, kad galėčiau apie jas rašyti. Tad apie ką aš čia rašau? Neseniai iš draugo gavau trumpą klausimą: „VAKCINUOSIES?“ Po to sekė diskusija, ar ir kaip tai susiję su krikščioniškuoju tikėjimu.

Iškart po to prisiminiau, kad jau prieš kurį laiką iš kito bičiulio, kuris krikščioniškos pasaulėžiūros nesilaiko, buvau sulaukęs paraginimo parengti laidą būtent skiepų tema. Tad, viskam sukritus į vietas, nusprendžiau, kad atėjo laikas. Tereikėjo surasti tinkamų pašnekovų, kurie nebūtinai vienas su kitu šiuo klausimu sutiktų.

Pirmasis kandidatas iškart buvo tas „klaidinantis“ buvęs Seimo narys. Na, portalai praleido mažą detalę, kad šis asmuo yra ne tik eksparlamentaras, bet ir gerai žinomas gydytojas kardiologas prof. dr. Algimantas Kirkutis. Jam kaip diskusijos partnerį pavyko prisikalbinti su Seimu nieko bendro neturintį, bet taip pat mediką – anesteziologą prof. dr. Andrių Macą, Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovą. Vyliausi išgirsti kai ką įdomaus – ir nenusivyliau.

Tiesa, gydytojai apie vakcinas ir taip daug kur kalba bei yra pripasakoję, kalbinami tikrai geresnių kalbintojų nei aš. Nepaisant to, kodėl šis straipsnelis pasirodo „Bernardinų“ Religijos skiltyje, o pokalbis vyko Apologetika.lt laidoje ir yra raktas suprasti, kodėl ši tema turėtų būti (papildomai) įdomi.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Su gydytojais kalbėjomės ne tik apie medicininį vakcinų poveikį, jų galimą naudą ir žalą, bet ir apie tokius etinius klausimus, kurie yra itin opūs krikščionims. Aptarėme etines dilemas, susijusias su abortuotų kūdikių ląstelių linijų naudojimu kuriant COVID-19 vakcinas, žmogaus laisvės ir valstybės prievartos ribas skiepijant(is), krikščioniškojo meilės principo artimui įgyvendinimą šiame kontekste ir pan.

Sudominau? Viską galit pamatyti žemiau. Jokios prievartos. O į Apologetika.lt kanalą įleidžiami tiek skiepytieji, tiek ne.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu