Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 09 21

Palmira Sirusienė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Koks darbuotojų paieškos metodas geriausias?

Unsplash.com nuotrauka

Planuojantiems savarankiškai ieškoti darbuotojų pirmiausiu klausimu tampa, kokį paieškos metodą pasirinkti. Juk ne veltui žmogiškųjų išteklių valdymo srityje vis pradedamos taikyti naujos strategijos, paieškos kanalai ir metodai. Tinkamai pasirinktas metodas yra gera pradžia siekiant, kad darbuotojų paieška duotų norimą rezultatą. Na, o likusi sėkmės dalis priklauso nuo to, kaip kokybiškai įgyvendinama pasirinkta strategija. Šiame straipsnyje aptarsime tris dažniausiai naudojamus darbuotojų paieškos metodus ir pateiksime patarimų, kada verta rinktis konkretų metodą.

Tiesioginis darbuotojų paieškos metodas

Vadovaujantis šiuo metodu darbuotojų paieška orientuojama į tikslinius kandidatus. Pagal šią strategiją atliekama paieška vadinama galvų medžiokle. Galvų medžioklės esmė – rasti konkrečių (net ir šiuo metu dirbančių) specialistų ir privilioti juos pereiti dirbti į jūsų įmonę. Kad ir kaip sudėtingai tai skamba, šias paslaugas teikiančios įmonės geriausių rezultatų pasiekia būtent su šio metodo darbuotojų paieška. Galimų tinkamų kandidatų paprastai dairomasi tarp konkurentų sėkmingai klestinčiose atitinkamos srities įmonėse. Su tinkamais kandidatais užmezgamas kontaktas ir pristatomas pasiūlymas.

Atsižvelgiant į šio metodo esmę, galvų medžioklė gali būti sėkminga tik tada, kai jūsų pasiūlymas turi svarių privalumų palyginus su tuo, kokias pozicijas darbo rinkoje užima kandidatas šiuo metu. Dažnai šiuo atveju priimti teigiamą sprendimą motyvuoja didesnis atlyginimas. Tačiau pritraukti kandidatą galima ir kitais privalumais, tokiais kaip gerą reputaciją įgijęs įmonės vardas, ilgalaikės tobulėjimo galimybės ir pan. Svarbiausia, kad kandidatui galėtumėte pasiūlyti tai, ko jis neturi ir kas jam naudinga. Tad kalbant apie tai, kada verta rinktis šį metodą, pirmiausia įvertinkite savo galimybę pateikti patį geriausią pasiūlymą. Savaime suprantama, darbuotojų paieška galvų medžioklės metodu bus tikslinga tik tada, kai ieškote aukščiausio lygio patyrusių specialistų. Na, o jei jau ketinate rinktis šį metodą, būtinai įvertinkite, ar turėsite pakankamai įgūdžių jį tinkamai įgyvendinti. Dažniausiai pagal šią strategiją norinčios rasti vadovus įmonės tai daro ne savarankiškai, bet kreipiasi į šias paslaugas teikiančias įmones.

Viešasis darbuotojų paieškos metodas

Šį metodą sudaro darbuotojų paieška internetinių svetainių, socialinių tinklų ir internetinių platformų kanalais. Dažnai darbuotojų ieškoma visais šiais kanalais vienu metu. Darbo pasiūlymas spausdinamas tam skirtose svetainėse, įmonės socialinių tinklų paskyroje ir tokiose platformose kaip, pavyzdžiui, „LinkedIn“ paprastai pritraukia nemažą susidomėjusiųjų būrį, iš kurių belieka išsirinkti tinkamiausią. Svarstydami ieškoti darbuotojų būtent šiuo būdu, žinokite, kad tai užima nemažai laiko. Patrauklaus darbo skelbimo paruošimas, jo talpinimas, gautų CV peržiūra yra tik pirmieji žingsniai. Šiuo atveju taip pat turėsite organizuoti ir darbuotojų atranką, kas yra nereikalinga, kai atliekama darbuotojų paieška pagal galvų medžioklės metodą. Na, o jei turite tam pakankamai laiko ir kandidatams nekeliate ypatingų reikalavimų, viešasis darbuotojų paieškos metodas gali duoti visiškai gerų rezultatų.

Rekomendacinis darbuotojų paieškos metodas

Kaip atspindi pavadinimas, šis metodas paremtas rekomendacijomis, o rasti rekomenduojamų kandidatų galima keliais būdais. Apie laisvą darbo poziciją galite informuoti įmonės darbuotojus. Taip pat dažnai rekomenduojamų kandidatų ieškoma pasinaudojant verslo pažintimis. Beje, galite pagalvoti ir apie tai, galbūt iš jūsų įmonėje jau dirbančių darbuotojų yra tinkamas kandidatas, kurį galėtumėte paaukštinti pareigose. Darbuotojų paieška pagal rekomendacijas kartais atliekama ir darbuotojų paieškos paslaugas teikiančių įmonių. Tiesa, šiuo atveju įmonės komunikuoja su rekomendacijas galinčių suteikti sričių vadovais ir orientuojamasi į aukšto lygio specialistus. Kada verta pasinaudoti šiuo metodu? Atsakymas – pasidomėti rekomendacijomis galima visuomet, nesvarbu, ar planuojama vadovaujančių ar žemesnės kvalifikacijos darbuotojų paieška. Tačiau bet kuriuo atveju nusiteikite, kad ši strategija ne visuomet duoda norimą rezultatą, o ypač tada, jei kandidatui keliate aukštesnius reikalavimus.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Kaip tikriausiai supratote, vieno geriausio darbuotojų paieškos metodo išskirti negalima, nes jis priklauso nuo situacijos ir poreikių individualumo. Kitaip tariant, geriausias tas metodas, kuriuo galima pilnai pasiekti norimą rezultatą. Na, o esant galimybėms geriausia strategija galima pavadinti profesionalias darbuotojų paieškos paslaugas.

Partnerių turinys

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite