2022 06 15
Vidutinis skaitymo laikas:
Kompaktinė plokštelė „Omni die“ – vokalinis kvartetas virtualiai

Gegužės mėnuo skirtas Marijos pamaldumui, kaip tik šį mėnesį išėjo nauja kompaktinė plokštelė „Omni die“ su giesmėmis Švč. Mergelei Marijai. Tai naujoviškas leidinys klasikinės muzikos scenoje – visi a cappella kūriniai įrašyti vieno atlikėjo, Vilimo Norkūno.
Šio disko pavadinimas susijęs su šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, pamaldumu ir jo mėgstamiausia giesme „Omni die dic Mariae“ (lot. „Kas dieną tark Marijai“). Tiesa, šioje plokštelėje ne paties šventojo laikų melodija. Albume sudėtos rinktinės lotyniškos giesmės, harmonizuotos to laikmečio stilistika, iš kelių XIX amžiaus amerikietiškų giesmynų. Nors dauguma giesmių šiuose giesmynuose anglų kalba, tačiau dalis populiariausių giesmių vis dar atliekamos lotyniškai.

Pandemijos metu Vilimas Norkūnas nusprendė įrašyti keturbalsę muziką savo paties balsu. Iššūkis keleriopas. Pirma, bosui labai sunku išdainuoti tokiu aukštu balsu kaip tenorą ar sopraną. Antra, klasikinėje muzikoje toks įrašymas nėra įprastas, nes siekiant laisvo muzikinio skambėjimo negalima prisirišti prie tokio griežto ritmo kaip ne klasikinėje muzikoje. Kad ir koks būtų išlavintas muzikanto gebėjimas reaguoti į kitus atlikėjus čia ir dabar – jis tampa magiškos nuojautos pastangomis, įrašant takelius vieną paskui kitą.
Naršydamas šiuose leidiniuose giesmes Marijai, atlikėjas atrado ir daugumai girdėtą melodiją. Ir ne iš bet kur, bet iš filmo su gospel muzika „Netikra vienuolė“ („Sister act“), kuriame vaidina Whoopi Goldberg. Ta giesmė skamba ir šiame diske – „Ave Regina coelitum“ („Sveika, dangiška Karaliene“). Tad šis albumas pilnas netikėtų melodijų, ritmų, harmonijų, o pažįstami tradicinių himnų Mergelei Marijai tekstai suskamba kitoje šviesoje.
Pirmos šešios albumo giesmės paimtos iš Niujorko giesmyno „English and Latin Hymns […]“, surinkto, aranžuoto ir išleisto jėzuito S. B. Youngo iniciatyva 1884 metais. Šis giesmynas skirtas, kaip rašoma tituliniame puslapyje, „kongregacijoms, mokykloms, koledžams ir chorams“. Tuo tarpu paskutinės trys puošnesnės giesmės albume yra iš giesmyno „The Sodalist‘s Hymnal“, paruošto ir išleisto E. F. McGonigle, Filadelfijoje 1887 metais.
Albumo galima klausytis Spotify ir Pakartot.lt platformose, o giesmių pristatymas pasirodys laidoje „Musica sacra“ (Marijos radijas). Albumas finansuotas AGATA ir įrašytas „Baltic mobile recordings“ įrašų studijoje.
Naujausi

Sekmadienio meditacija. Malonės laikas

Įžiebk malonės ugnį!

Kun. A. Kazlauskas: „Bažnyčia teikia atlaidus už kiekvieną mūsų gerą darbą“

Pasvalio krašto bažnyčių gaisrai

Ko reikia šiandien, kad „Bernardinai.lt“ išliktų ir rytoj

Į mokyklą nuo aštuonių ryto – paaugliams tarsi peilis

Kas yra Viešpaties angelas?

Popiežius: apie senatvę, gyvenimą ir Jėzaus pažado išsipildymą

Žvilgsnis į Slovakijos sakralinę architektūrą: medinės bažnyčios, statytos be vinių

Kitokius pyragus valgė, kitokius drabužius vilkėjo. Ieva Simonaitytė ir Mažosios Lietuvos miestelis

Viceministrė J. Neliupšienė: artimiausioje ateityje Lietuvai reikės dešimčių tūkstančių aukštųjų technologijų specialistų
