2020 12 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

K. Kajėnas ir G. Šulcas tapo premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laureatais

Kostas Kajėnas. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasidalijo džiugia naujiena – šiemet premija už tarpkultūrinio dialogo skatinimą skirta „Bernardinai.lt“ bendradarbiams Kostui Kajėnui ir Gediminui Šulcui už 14 straipsnių ir dokumentinių vaizdo apybraižų ciklą: „Daugiakultūrės praeities liudininkės“.

Ši premija kasmet skiriama autoriams ir jų projektams, svariausiai prisidedantiems prie tarpkultūrinio dialogo skatinimo. Kostas Kajėnas premijos laureatu tampa jau antrą kartą – pernai, 2019 m., premija jam buvo suteikta už straipsnių ir dokumentinių vaizdo apybraižų ciklą „Lietuva litvakų akimis“.

Gediminas Šulcas. Evgenios Levin nuotrauka

„Tautinių mažumų departamento skirta premija „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ yra netikėtas, bet labai malonus mūsų darbo įvertinimas“, – sako Kostas Kajėnas. Anot kūrėjo, jis su kolegomis siekia sukurti išliekamąją vertę turintį projektą, kuris sudarytų sąlygas plėtoti ir puoselėti skirtingų tautinių bendrijų Lietuvoje kultūrinį paveldą, kalbą, religiją ir tradicijas, padedant atskiroms visuomenės grupėms geriau pažinti vieniems kitus. Tai, jog laureatų rengiami žurnalistiniai projektai nelieka nepastebėti, byloja tokio turinio svarbą ir poreikį mūsų visuomenėje. Prie šio projekto sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo daug žmonių visoje Lietuvoje – istorikai, menotyrininkai, žydų tautinės bendrijos nariai, muziejai ir įvairios organizacijos.

„Norisi kiekvienam nuoširdžiai padėkoti už suteiktą laiką, paramą, žinias, patarimus ir padrąsinimus. Viliamės, kad ir ateityje turėsime galimybę tęsti pradėtus darbus bei paskatinti Lietuvos gyventojus ugdyti istorinę ir kultūrinę tapatybę, atsakomybę už savo miestą ir bendruomenę“, – sako Kostas Kajėnas.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Anot Tautinių mažumų departamento, „pastebėti kitas kultūras, geruosius pavyzdžius, mūsų bendro sugyvenimo teikiamas galimybes ir sugebėti tai įdomiai, naudingai pateikti skaitytojui, žiūrovui ar klausytojui yra nelengva ir dažnai būna užgožiama noro greitai pasiekti kuo didesnę auditoriją, siūlant jiems populiarią, bet ne visuomet turiningą informaciją. Todėl džiaugsimės galėdami pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriantiems įdomiai, bet drauge ir labai jautriai temai – tolerancijai, daugiakultūriškumui – mūsų šalies tautinėms bendruomenėms.“