Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kreipimasis į Lietuvos krikščionis ir visus geros valios žmones

„BNS Foto“ nuotrauka

Laimingas, kuris neklauso piktų patarimų,
nestoja ant paklydėlių kelio,
nesėda su nepraustaburniais.
Viešpaties mėgsta teisyną, mąsto jį dieną ir naktį
(iš Ps 1)

Mieli Lietuvos žmonės,

Prasidedant Gavėniai, prisimename Viešpaties žodžius: „Atsiverskite, nes dangaus karalystė čia pat!“, kadangi visiems mums reikia iš tyros širdies kylančio atsivertimo. Kitaip tariant, nepasikeitę patys, neatnaujinę savo širdies, negalime tikėtis, kad pasikeis mus supantis pasaulis. Šis kvietimas atsiversti ypač svarbus krizės laikotarpiuose.

Pastaruoju metu mūsų broliai ukrainiečiai išgyvena labai sunkų savo asmeninio gyvenimo ir tautos istorijos etapą. Mes, įvairių denominacijų krikščionys, tikime, kad niekas pasaulyje neatsitinka be Dangiškojo Tėvo valios. Būtent dėl šios priežasties esame tikri, kad Dievas nušluostys nuo kiekvieno prislėgtojo ašaras ir Gėris pagaliau laimės prieš blogį, Šviesa – prieš tamsą, o Tiesa – prieš melą. Kristus nugalėjo nuodėmę ir mirtį!

Todėl mums, pastaruoju metu esantiems šioje fronto linijoje, svarbu nepasiduoti pykčiui, necenzūrinei retorikai ir neapykantai vieni kitiems ar kurios nors vienos tautos ir jos atstovų atžvilgiu. Pyktis, neapykanta ir necenzūrinė retorika viešojoje erdvėje, kuri paskutiniu metu matoma ne tik atskirų individų, bet ir įmonių bei valstybės institucijų socialinių tinklų profiliuose, o kartais – ir kitose viešosios erdvės vietose, negali atnešti taikos, gėrio ir ramybės, kurios taip trokštame.

Todėl kviečiame visus prisiminti kasdien mūsų kalbamą „Tėve mūsų“ maldą, kuri mus skatina ne prakeikti, o mylėti ir atleisti savo kaltininkams tam, kad galėtume juos laimėti Kristui. Kitaip tariant, Šventasis Raštas mus moko nekęsti blogio ir nuodėmės, bet mylėti žmogų. Todėl politikus, viešus asmenis ir bendruomenių vadovus prašome savo aplinkoje stabdyti pastaruoju metu skleidžiamą neapykantos kalbą, kol ji neišsiliejo į smurto veiksmus. Primename, kad karo propagandos, neapykantos ar diskriminacijos kurstymas smerkiamas ne tik krikščioniškoje tradicijoje, bet draudžiamas ir pagal Lietuvos Konstituciją bei įstatymus. O visus krikščionis šiandien, nesvarbu, ar kovotume karo fronte, ar tarnautume savo tėvynėje ir bendruomenėse, kviečiame savo aplinkoje būti ta šviesa pasaulyje, kuri viską, kas mus supa, nušviestų nauja šviesa, nes tik tokia laikysena ir perspektyva gali mus nuvesti į naują visuomenę bei tarptautinę bendruomenę, kurioje tarptų taika, ramybė ir tarpusavio pagarba.

 

Dangis Gudelis, Vilniaus laisvųjų krikščionių bažnyčia

Holger Lahayne, Lietuvos evangelikų reformatų dvasininkas

Arūnas Peškaitis, katalikų kunigas, pranciškonas

Vaidotas A. Vaičaitis, katalikas, ateitininkas, teisininkas

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

 

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.