2021 01 12

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Krikščionių vienybės savaitės renginiai

Popiežius Pranciškus ekumeniniame susitikime Baryje, Italijoje, 2018 m. „Vatican News“ nuotrauka

Kaip ir kasmet sausio 18-25 d. krikščionių vienybės savaitės metu Prancūzijoje įsikūrusi Chemin Neuf bendruomenė siūlo jungtis į kasdienę maldą bei klausytis mokymų bei liudijimų.

Mokymai ir liudijimai vyks prancūzų kalba, žiūrovai galės pasirinkti subtitus, išverstus į 15 kalbų (taip pat ir į lietuvių k.).

Kas rytą nuo sausio 18 iki 25 d. 9 val. vyks trumpi 5 min. mokymai. Juos ves Laurent Fabre (Chemin Neuf bendruomenės įkūrėjas), Michaela Borrmann (pašvęstoji Chemin Neuf sesuo liuteronė), Anne-Cathy Graber taip pat Justin Welby (Anglikonų bažnyčios primatas), apžvelgsiantys šiuos klausimus: kaip mokiniai žiūrėjo į Jėzų prieš išgyvenant Kančią ir kodėl Jėzus norėjo jiems taip kalbėti apie vienybę ir ramybę jų tarpe?  Ar įmanoma vienybė, nors tam tikri atsiskyrimai jau tęsiasi šimtmečius? Kaip siekiama vienybės ir kokie yra vienybės modeliai? Kaip Šventoji Dvasia mus stebina paskutiniais dešimtmečiais?

14 val. bus transliuojami liudijimai, kuriuos skaitys įvairių konfesijų bei tautybių poros, teologai, vyrai ir moterys, tarnaujantys kitoms Bažnyčioms, susitaikinimo misionieriai.

19 val. iš Hautecombo abatijos bus transliuojama Chemin Neuf bendruomenės malda. 

Transliacijas galima stebėti bendruomenės puslapyje arba jutubo kanale.

Chemin Neuf bendruomenės informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien