2022 04 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

„Kristupo vasaros festivalis 2022“ – 25 vakarai su muzika

Kristupo piknikai. Modesto Endriuškos nuotrauka

Kristupo vasaros festivalis, skirtas smalsiems muzikos mėgėjams, ieškantiems įdomybių ir kokybiško laisvalaikio bendraminčių apsuptyje, pristato 2022 m. programą. Jau galima įsigyti bilietus į koncertus, kurie vyks liepos 19 – rugpjūčio 24 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme.

Jurgita Murauskienė. Modesto Endriuškos nuotrauka

„Siekiame sukurti jaukią, demokratišką erdvę, parodydami, jog muzikai nėra netinkamo laiko ar vietos. Atskleisti, jog muzika – universali kalba, kurią lengva ir malonu suprasti. Taigi, šių metų programą formavome taip, kad širdžiai mielą renginį rastų ir gurmanas, ir mėgėjas. Tam pasitelkėme gausų atlikėjų būrį, gražiausias sostinės erdves bei netikėtus formatus“, – sako festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Pasaulyje pripažinti talentai, premjeros ir dar nepatirti įspūdžiai

Po dviejų pandeminių metų pagaliau į Lietuvą atvyksta ir Kristupo vasaros festivalyje meksikietišką fiestą surengs Latin Grammy laureatė, Grammy nominantė pirmoji Niujorke moterų mariačių grupė Flor de Toloache. Į festivalį sugrįžta „karščiausias pasaulio gitaristas“ (The Sunday Times) – Miloš Karadaglić, šį kartą jis pasirodys kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus. Programoje – kūrinys, tapęs M. Karadaglićiaus vizitine kortele ir pelnęs jam „Aranchueso karaliaus“ titulą – gražiausias bei populiariausias koncertas gitarai ir orkestrui Concierto de Aranjuez, sukurtas Joaquin Rodrigo.

Flor De Toloache. Piero F. Giunti nuotrauka
Miloš Karadaglić. Asmeninio archyvo nuotrauka

Romantiškų aistrų pasiilgusius lankytojus festivalis pakvies į daugiau kaip 10 prestižinių apdovanojimų pelniusio Mursijos ispaniškojo baleto artistų flamenko šokio spektaklį su gyvu orkestru – Carmen Flamenco. Į dvi vienaveiksmes operas po atviru dangumi – Giacomo Puccini Gianni Schicchi (Džanis Skikis) ir premjera Lietuvoje – Franzo Schrekerio Flammen (Liepsnos) – kvies Opera Accelerator rezidentai ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam vadovaus sparčiai kylanti batutos žvaigždė – Martynas Stakionis.

Mursijos ispaniškojo baleto artistai. Asmeninio archyvo nuotrauka

Dar viena premjera, kuri priblokš galingu skambesiu – Symphonic Beatles, legendiniai gražiausi The Beatles kūriniai atliekami 100 artistų ir solistų – valstybinio choro „Vilnius“ su Lietuvos kariuomenės orkestru. Ieškančius naujų patirčių festivalis pakvies į aklus pasimatymus su muzika – žinosite tik pasimatymo vietą ir laiką, o su atlikėjais ir kūriniais susipažinsite koncerte iš labai arti. Šį formatą pristatys prestižinės Juilliardo mokyklos absolventė – smuikininkė Justina Auškelytė Rossi.

Kristupo vasaros festivalis šiemet įsilies į Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programą pakviesdamas į unikalią „Kristoforų naktį“: Šv. Kazimiero bažnyčioje pasirodymus surengs būrys Šv. Kristoforo statulėlės laureatų. O Ukrainos Nepriklausomybės dienos išvakarėse visiems susitelkimo ir vienybės įneš choro „Aidija“ balsai koncerte „Shchedryk“.

Šv. Kazimiero bažnyčios vargonai. Modesto Endriuškos nuotrauka

Lankytojų pamėgtuose cikluose – jaunieji atlikėjai ir vargonų pasaulio žvaigždės

„Kristupo piknikų“ ciklas kartu su LRT Klasika šiemet liepos 11–15 d. pristatys jaunuosius atlikėjus, o klausytojus pakvies balsuoti už labiausiai jiems patikusį koncertą. Šio konkurso laureatas/-ai pasirodys 2023 m. Kristupo vasaros festivalio pagrindinėje programoje. Laukia ir piknikas vaikams, į kurį festivalis kvies visas šeimas: koncerte – speciali edukacinė programa, kuri draugiška vaikams esantiems autizmo spektre, džiugins mažuosius klausytojus.

„Džiaugiamės, kad sulaukėme didelio palaikymo iš Lietuvos autizmo asociacijos bei Nacionalinio muziejaus, kurie entuziastingai sutiko bendradarbiauti, kad šis koncertas taptų draugiškas autizmo spektre esantiems klausytojams“ – sako J. Murauskienė.

Kazickų šeimos fondo remiamas „Sakralinių muzikos valandų“ ciklas šiemet klausytojų lauks nuo liepos 26 iki rugsėjo 20 d. Šv. Kazimiero bažnyčios skliautai gaus vargonų pasaulio žvaigždžių pasirodymais: Gail Archer (JAV) su Ukrainai dedikuota premjera, tarptautinį pripažinimą pelnęs vargonų virtuozas Ludger Lohmann (Vokietija), vienas geriausių Europos improvizatorių – Giampaolo di Rosa (Italija/Portugalija), tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų 2019 m. konkurso laureatė Hyun Sun Park (P. Korėja). Išskirtinį koncertą surengs kanadiečių kompozitorius, pianistas, vizualaus meno kūrėjas John Farah, kurio vardas puikiai žinomas elektroninės muzikos gerbėjams. Greta solistų išgirsime vargonų ir saksofono duetą: Wolfgangas Shroeteris ir Uli Kammeris pademostruos, kaip įdomiai bei darniai gali skambėti laiko patikrintas bažnytinis ir palyginti naujas, paprastai džiazo pasaulio instrumentas saksofonas.

Kristupo vasaros festivalio koncertų rinkinių bilietus galima įsigyti iki gegužės 19 d. (imtinai), prekyba įprastais bilietais prasidės gegužės 20 d. Bilietus platina kakava.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Apie Kristupo vasaros festivalį

Kristupas – tai vedinys iš vardo Kristoforas. Šv. Kristoforas – keliautojų ir Vilniaus miesto globėjas. Štai kodėl jau pavadinime užkoduota Kristupo vasaros festivalio esmė – plati (tiek geografine, tiek žanrų, stilių prasme) muzikinė panorama bei priklausymas Vilniui.

Nuo pirmųjų savo gyvavimo dienų 1995-aisiais, festivalis siekia atverti sostinės erdves bei pristatyti muziką, sukurtą įvairiausiuose pasaulio kraštuose, įsišaknijusią skirtingose kultūrose, kylančią iš unikalios patirties. Todėl kasmet liepą–rugpjūtį vykstančiuose renginiuose klasikinės tradicijos sutinka naujoves, jauni talentai – patirtį, lokalumas – tarptautiškumą. Šios sankirtos formuoja muzikos erdvę draugišką žinovui, mėgėjui, smalsiam ieškotojui.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.