2021 10 01

Indrė Uselytė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kuo ypatingi ergonomiški stalai?

Unsplash.com nuotrauka

Tinkamai parinktas rašomasis stalas padeda susikoncentruoti į darbus ir kokybiškai atlikti užduotis. Kadangi visos reikalingos kanceliarinės priemonės yra po ranka, nereikia atitraukti dėmesio nuo užduoties, norint jas pasiekti. Šiuo metu rašomieji stalai ypač svarbus baldas namuose, nes suaugusiesiems dalis darbo vyksta nuotoliniu būdu, o vaikams nuotoliniu būdu vyksta pamokos. Tad kodėl rekomenduojama įsigyti ergonomiškus stalus?

Nauda

Ergonomiškas stalas – tai reguliuojamo aukščio stalas, prie kurio galima dirbti tiek atsistojus, tiek atsisėdus. Todėl prie jo dirbti gali bet kuris šeimos narys, nes šie stalai gali lengvai prisitaikyti prie kiekvieno žmogaus ūgio. Inovatyvūs ergonomiški stalai yra racionalus pasirinkimas patogesnei ir atžalos sveikatai palankesnei aplinkai sukurti. Rašomieji stalai vaikams turėtų netrukdyti mažajam mokytis ir kartu su juo augti. Todėl, jeigu svarstote, kokį stalą pirkti vaikui, pagalvokite apie ergonomišką baldą.

Padeda sutelkti dėmesį

Ilgai sėdint išlaikyti dėmesį yra tikras iššūkis, o ypač vaikams, jei pamokos vyksta nuotoliniu būdu. Vaikai pradeda dairytis pro langą, kilnoti kojas ant kėdės ar kitaip nukreipti dėmesį į kitą objektą. „Augantis“ stalas padeda išlaikyti koncentraciją, nes galima pakeisti poziciją, iš sėdimos į stovimą. Todėl vieną pamoką galima stovėti, kitą sėdėti ir taip nuolat keisti pozicijas.

Tausoja sveikatą

Ilgalaikis sėdėjimas toli gražu nesuteikia mums naudos, o tik sukelia įvairių sveikatos sutrikimų. Stuburo skausmai, kraujotakos sutrikimai, nuovargis ir sunkumas tuštinantis yra dažniausios ilgai sėdinčius žmones kamuojančios problemos. Su „augančiu“ stalu galėsite nuolat keisti pozicijas ir taip išvengsite minėtų sveikatos sutrikimų. Taip pat išlaikysite gražesnę laikyseną ir turėsite mažesnę galimybę priaugti svorio.

Skatina kūrybiškumą

Geriausios idėjos gimsta tuomet, kai kūnas ir mintys dirba kartu. Ergonomiški stalai naudingi užsiimant ir kitomis veiklomis: piešimu, braižymu ar įvairių detalių surinkinėjimu. Stovint kūnas naudoja raumenis, todėl smegenys taip pat naudoja savus raumenis, dėl to darbas tampa kur kas našesnis nei sėdint.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

„Augantys“ stalai nėra pigi investicija, tačiau jie užtikrina ilgaamžiškumą, nes yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Todėl nedvejokite ir įsigykite stalą, kuris padės jūsų visai šeimai išlikti produktyviai ir kūrybiškai.

Partnerių turinys

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu