2021 06 17

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kviečia tėvo Stanislovo atminimui skirtas Paberžės muzikos festivalis

Paberžės muzikos festivalio organizatorių nuotrauka

Aštuonerius metus kiekvieną vasarą šimtus žmonių sukviečiantis tėvelio Stanislovo atminimui skirtas Paberžės muzikos festivalis kviečia atvykti į Paberžės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo dangun bažnyčios šventorių. Čia po atviru dangumi skambės festivalio meno vadovo Liudo Mikalausko kruopščiai atrinkta, maldą ir muziką vienijanti programa. Tradiciškai viešosios įstaigos „Liudo Mikalausko koncertai“ bei labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ organizuojamas festivalis dovanos tris nemokamus koncertus publikai.

Pirmasis festivalio koncertas vyks birželio 27 d. – erdves pripildys jaukus scenos bendražygių: džiazo atlikėjos Nedos Malūnavičiūtės ir aktoriaus, dainų autoriaus Olego Ditkovskio – duetas. Jų atliekama programa abejingų nepalieka – visuomet žavi nuoširdumu, virtuoziškumu, emocijų gausa ir šiltu bendravimu su publika. Prieš koncertą 16 val. bažnyčios šventoriuje bus aukojamos šv. Mišios, jas aukos Kėdainių Šv. Juozapo parapijos vikaras kun. Martynas Povylaitis SC.

Rugpjūčio 1 d. tikintiesiems ir visiems, pasiilgusiems muzikinės atgaivos, koncertą dovanos neeiliniai atlikėjai. Krištolo skaidrumo balso savininkė, atlikėja iš Baltarusijos Margarita Levchiuk žada nustebinti publiką operos arijomis ir sakraline muzika. Operos solistė yra atlikusi ne vieną vaidmenį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, buvo V. Noreikos tarptautinio vokalistų konkurso finalininkė. Dėl aktyvaus laisvės idėjų palaikymo atlikėja negali grįžti į savo namus Baltarusijoje, todėl šiuo metu gyvena ir kuria Lietuvoje. Solistei talkins VDU kamerinis orkestras su charizmatiškuoju Vytautu Lukočiumi priešakyje. Šv. Mišias aukos Kėdainių dekanas kun. Norbertas Martinkus.

Festivalio uždarymas vyks tradiciškai rudenį rugsėjo 25 dieną (šeštadienį). Visą savaitę anksčiau atvykę muzikos mokyklų mokiniai intensyviai repetuos, dalyvaus edukacijose, susipažins su tėvo Stanislovo palikimu Paberžėje ir parengs festivalio uždarymo choro bei orkestro partijas. Jiems talkins bene žymiausia chorvedė Lietuvoje Danguolė Beinarytė. Taip pat giesmių programą atliks LNOBT solistai, tarptautinių konkursų laureatai Rafailas Karpis ir festivalio meno vadovas Liudas Mikalauskas. Įdomus sutapimas, bet būtent abu solistai 2020-aisiais pelnė LNOBT metų solistų titulus. Akompanuos fortepijoninis trio: Audronė Juozauskaitė, Dainius Rudvalis, Vaidas Kasparavičius. Festivalio uždarymo iškilmingas Šv. Mišias aukos Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

„Džiaugiamės, kad praėjusiais metais pasiteisino koncertų perkėlimas į atvirą erdvę lauke – bažnyčios šventorių. Festivalis vyksta vasaros laiku, todėl bažnyčioje neretai nuo žmonių skaičiaus būdavo tvanku, o dabar, priešingai, klausomės ne tik atliekamos muzikos, bet ir paukščių čiulbėjimo bei vėjo šiurenimo medžiuose. Manau, šis strateginis sprendimas padėjo mums išlaikyti publiką pandemijos metu“, – dalijosi mintimis festivalio meno vadovas L. Mikalauskas.

Renginiai nemokami, vyks lauke, laikantis aktualių SAM rekomendacijų.

Paberžės muzikos festivalio organizatorių informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien