Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 03 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kyjivas, visų rusiškų miestų motina

Kyjivas, Ukraina, 2022 m. kovo 6 d. Zurabo Kurtsikidzės / EPA-EFE nuotrauka

Šį satyrinį politinį monologą dabartinis Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis, anuomet – komikas skaitė 2014 m. balandžio 12 d. savo studijos „Kvartalas 95“ programoje.

Žinote, visai neseniai gimė tokia mintis. Pažiūrėjome čia „Kvartale“ Putino pasirodymą Kolonų salėje.

Viskas ten, žinoma, be patoso, ne taip kaip pas Pšonką (buvęs Ukrainos generalinis prokuroras – red. past.) – kukliau. Ir ten Vladimiras Vladimirovičius ištarė tokią frazę, kuri įstrigo į atmintį. Krito į širdį, tiesiog į pačias širdies gelmes. Kyjivas – visų rusiškų miestų motina. Motina! Rusiškų miestų! Ir todėl dabar noriu užduoti tokį klausimą Rusijos žmonėms: vaikai, vaikučiai jūs mūsų mieliausi, o ko jūs tada apie savo mamulę naujienose visokias bjaurastis pasakojate?

Ajajai. Apie nuosavą mamytę šitaip. Sakote, kad ji be jūsų, vaikučių, neišgyvens. Galą gaus. Tai žinokite, ji jau dabar su džiaugsmu su jumis galus suvestų ir eitų į platųjį pasaulį. Ir čia taip kalba normalūs vaikai? Normalūs vaikai nori gyventi be mamos. Bet ne – jūs dar ir mūsų bute norite. Dar ir kambarį neseniai pasisavinote. Su vaizdeliu į jūrą…

O mamulė – nepriklausoma, aišku? Mamulė galbūt sau gerbėją susirado. Europietį. Turtingą. O jūs norite, kad ir su jumis, ir su juo… Ne tokia mamulė. Ji nesivalkioja. Ji ištikima. Nueis su tuo, kuris daugiau pinigų turi. Nes mamulė protinga. Ir galų gale užtenka pjudyti mamulę. Aišku? Juk tu irgi, dukrele Rusijėle, kai su Putinu gyvenai – mamulė nė žodeliu neužsiminė. O reikėjo. Po to ištekėjai už Dimos, nors toliau trankeisi su Putinu. Mamulė viską tylomis nuleido. O dabar šitaip su ja – Dieve mano…

Mamulė visą širdį tau atidavė. Mamulė tau ir pienelį, ir saldainius… O tu nosį rieti. Negražu taip. O mamulei iš tavęs juk nieko nereikia. Tik šilumos. Dujų… Pigių! Nereikia brangių – mama neišpuikusi. Svarbiausia mama pati kalta, sako dukrytė, mamulė pati kalta, kad tokią sutartį pasirašė. Tiesiog įdomu – o kas su mama išvis sutartis pasirašo? Tai juk mama.

Taip. Ir dar. Išstambėjo visa. Teritorija didžiausia iš visų. Dičkė tokia. O laivų daugiau nėra kur statyti, išskyrus pas mamą, taip? O pas mamulę, beje, iš šito gėrio per dvidešimt ir daugiau metų niekas nedingo. Tai tiesa. Per pirmus dvejus metus kaip dingo, taip po to daugiau nebedingdavo. 

Negražu taip su mamule elgtis. Sakyti: šilumą mamai atjungsim. Arba: mama, tu vagi. Kas čia dabar per vaikai tokie? Geriau išvis tokių negimdyti. Tiesiog tiesiai šviesiai norisi pasakyti – kaip pasakytų mamulė vaikams. Užtenka dulkinti savo mamą!

Ir vis dėlto norisi dabar ko nors pozityvaus, meilės… „Kvartale“ esame įsitikinę, kad ateis tokia akimirka, kai mes visi kartu – mama, vaikai – visi paaugs, taps protingesni, susės prie vieno stalo. Ir visi kartu gurkšnosime arbatą. Vasaros terasoje. Mamos… vasaros terasoje.

Parengė Jurgita Jačėnaitė.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.