Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 02 24

Simonas Baliukonis

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kyjive gyvenantis lietuvis: „Kai viskas griaudėja, sproginėja, yra neramu, kad ir koks drąsus būtum“

Rusijos armijos kariai Rostovo regione. EPA nuotrauka

Putinas pradėjo didelio masto invaziją į Kyjivą. „Per visą naktį – nuo ankstaus ryto iki 6 valandos – Kyjive vyko masinis infrastruktūrinių objektų apšaudymas ir sprogdinimas“, – sako Kyjive gyvenantis lietuvis verslininkas MARKAS PETKEVIČ.

Panika

Nors valdžia ramina: „Nepulkite į paniką, kariškiai ginasi, situacija kontroliuojama“, – miestas paralyžiuotas.

„Kai viskas griaudėja, sproginėja ir langai juda, yra neramu, kad ir koks drąsus būtum“, – sako M. Petkevič. Anot jo, šiuo metu Kyjivo gatvės paralyžiuotos, žmonės ryte išbėgo pirkti maisto ir pildyti degalų bakų, tačiau gatvės netruko užsikimšti. Judėjimas į Vakarus vyksta tiek iš Kyjivo, tiek iš Charkivo, tiek iš kitų miestų. Kyjive dar dabar ant tiltų stovi mašinos. Tai, beje, galbūt ir yra vienintelė priežastis, kodėl jie dar nesubombarduoti.

Naikinama infrastruktūra

Kol kas pagrindinis apšaudymų ir bombardavimų taikinys – infrastruktūros, pirmiausia kariniai objektai, oro uostai. Šaudymas vyko iš dronų ir iš lėktuvų.

Ukrainoje gyvenantis lietuvis sako, kad, kiek žinoma, dalis jų buvo numušti. „Išskyrus karinę infrastruktūrą, visa kita veikia“, – sako M. Petkevič. Tačiau naikinant infrastruktūrą kilo didžiulė panika, ir veikiausiai „artimiausiu metu bus bandoma užimti teritoriją fizine jėga“, t. y. Rusijos sausumos kariuomenei veržiantis į Kyjivą.

„Kokia kita šito puolimo prasmė nei teritorijos užėmimas, laikinos savo valdžios paskyrimas?“ – svarsto jis. Šiuo metu siekiama okupuoti visą rytinę Ukrainos dalį brėžiant liniją palei Dniprą nuo Odesos iki Černihivo. Visai neseniai pranešta, kad tankai į Ukrainą važiuoja kirsdami Baltarusijos ir Ukrainos sieną.

[Papildyta 10:00] Rytų Ukraina, Novomoskovskas 

Rytų Ukrainoje, Novomoskovske, gyvenanti pranciškonė pasaulietė Dina Šabalina OFS sako, kad anksti ryte miesto gyventojai pabudo nuo sprogimo garsų, sklidusių iš netoliese esančio Dnipro miesto: „Tačiau dabar nieko negirdime. Novomoskovske viskas ramu.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite