2021 01 27

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Laikas su savimi: kaip atrasti laimę kasdienybėje?

Šaltinio nuotrauka

Nors praėję metai nusinešė išsvajotas keliones ir atostogas pamiltuose kurortuose, pačius mieliausius susitikimus su draugais ir giminėmis, tačiau skyrė gausiai laiko pabūti su savimi. Savaime suprantama, šis laikotarpis atnešė ne tik teigiamų emocijų. Nuolatos leidžiant laiką namie ima didėti socializacijos poreikis, užklumpa liūdesys ar net pyktis. Kaip atrasti buvimo su savimi džiaugsmą ir ko imtis, kad šis laikas atneštų kuo daugiau gerųjų patirčių?

1.     „Aplankykite“ bičiulius

Jei jaučiatės vieniši, neišgirsti ar tiesiog trokštate pasidalinti naujienomis, o aplankyti nei draugų, nei artimųjų negalite, išeičių vis tiek yra gera galybė. Šiuolaikinės technologijos leidžia bičiulį pasiekti vos per keletą sekundžių, tad nedelsdami susisiekite ir paplepėkite. Dar smagiau bendrauti su vaizdu – matydami žmogaus veido išraiškas ir kūno kalbą, geriau suprasite jo mintis ir jausmus. Nuoširdus pokalbis, praktiškas patarimas ar nuotaiką praskaidrinanti naujiena tikrai prašviesins dieną ir pagerins savijautą. Tiesa, kai kuriems žmonėms išgyvenimais lengviau dalintis su nepažįstamaisiais, tad jei jaučiate, kad artimiesiems pasisakyti nepavyks, išbandykite pokalbių svetaines. Čia rasite daugybę kanalų, kuriuose žmonės kalba pačiomis įvairiausiomis temomis, tad tikrai rasite ir jums aktualią. Na, o jei slegia karantino keliamas nerimas, baimė, stresas ar kitos neigiamos emocijos, pagalbą galite gauti internetu ar telefonu. Svarbiausia, atminkite – neignoruokite savo išgyvenimų ir dalinkitės jais.

2.     Atraskite tikrąjį skaitymo džiaugsmą

Karantinas – puikus laikas atrasti ar iš naujo pamilti ir skaitymą. Mėgstantys skaityti tai neabejotinai patvirtins – juk dabar gerokai daugiau laiko leidžiame namie, todėl galime pasimėgauti mėgstamo rašytojo romanu ar poezijos rinkiniu. Knygos dar neprisijaukinę žmonės dažnai teigia, kad skaitymas – tikrai ne jiems, be to, knygos – per brangus malonumas. Verta prisiminti, kad literatūros įvairovė yra nepaprastai didelė, tad širdžiai mielų tekstų tikrai ras kiekvienas. Jei romanai – ne pirmas jūsų pasirinkimas, skaitykite profesionalių žurnalistų publicistiką, profesinius tekstus ar mokslinę literatūrą. Na, o jei knygą pirkti knygyne atrodo per brangu, įsigykite elektroninę jos versiją internetu. Pastarosios paprastai kainuoja kiek mažiau, o ir pasiimti ją su savimi galėsite visur, kur tik norėsis. Jei popierinės knygos skaitymas jums atrodo šiek tiek varginantis arba galvojate, kad vargu, ar rasite tam laiko, išbandykite audioknygas. Profesionaliai įgarsintų knygų klausyti galėsite vairuodami, sportuodami ar net dirbdami monotoniškus darbus. Tad namuose leidžiamą laiką skirkite mėgstamo literatūros žanro paieškoms – ne tik atrasite naują hobį, bet ir parturtinsite savo akiratį.

3.     Judėkite – padėsite ne tik kūnui, bet ir protui

Turbūt mažai kas paneigs faktą, kad likdami namie kur kas mažiau judame. Sporto salės ir klubai, baseinai užvėrė duris, o rytais nebereikia skubėti į darbą, tad natūralu, kad fizinis aktyvumas pastebimai sumažėjo. Vis dėlto, nenustokite judėti – palaikyti gerą raumenų tonusą ir puikią savijautą namų sąlygomis nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Sportuoti namuose galite pradėti be jokios specialios įrangos – svarmenis pakeiskite knygomis ar vandens pripildytais buteliais. Įsigyti profesionalių reikmenų tikrai spėsite, pirmiausia atraskite jums tinkamą treniruotę. Jei nesate svarmenų ar intensyvių treniruočių gerbėjas, tiesiog išeikite pasivaikščioti ar išmėginkite jogos pratimus. Bet kokia fizinė veikla ne tik privers raumenis dirbti, bet ir prisotins organizmą deguonies. Didesnis jo kiekis padės geriau susikoncentruoti dirbant ar mokantis, sumažins patiriamą stresą ir suaktyvins atmintį.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

4.     Laikas naujiems pomėgiams

Atlikę visus dienos darbus ir skyrę laiko sportui ar kitiems pomėgiams, dar turite papildomą valandėlę? Skirkite ją naujų hobių paieškoms. Tai gali pasirodyti ne pati lengviausia užduotis. Savaime suprantama, kad ne visi žinome, kuo norėtume užsiimti laisvu laiku. Pirmiausia išbandykite artimus jūsų pomėgiams užsiėmimus. Jei mėgstate megzti ar nerti vąšeliu – užsiimkite kitais rankdarbiais. Jei esate skaitymo entuziastas – išbandykite kitą formatą elektroninėje skaityklėje ar audioknygas. Jei tokiu būdu naujų hobių atrasti nepavyksta, imkitės visai priešingų – mokykitės naujų kalbų, programuoti ar pradėkite piešti. Atradę naują pomėgį galbūt net nustebsite, kaip šitiek laiko nežinojote apie savo gabumus. Beje, daugelis žmonių taip net pradeda naują verslą – susižavėję savo užslėptais ir laimę teikiančiais hobiais. Jei pavyko atrasti save naujuose pomėgiuose – imkitės tokios veiklos ir jūs. Tiesa, neretai pomėgiams reikia papildomų lėšų, kurie gali būti skirti tiek mokymams, tiek žaliavos pirkimui.  Puslapyje gfbankas.lt užpildę paraiškos formą gausite geriausią pasiūlymą savo naujų tikslų įgyvendinimui, o hobiai jau netrukus taps pelningu užsiėmimu. Atradus tokią laimę kasdieniame darbe, karantinas net gali atrodyti kaip sėkmingiausias laikotarpis, tik nebijokite išbandyti save!