Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2020 11 17

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lenkų diskusijų klubas pristatė prezidentui Vilniaus krašto strategiją

LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka/ R.Dačkus 

Nuo lapkričio pradžios Lenkų diskusijų klubas pristato dvejus metus rengtą lenkų kalbos ir lenkų bendruomenės Lietuvoje išsaugojimo bei vystymo strategiją „Vilniaus kraštas 2040“.

Strategija nagrinėja ekonominę, socialinę ir kultūrinę Lietuvos lenkų tautinės mažumos padėtį, jos privalumus ir trūkumus, grėsmes ir galimybes, analizuoja viziją ir siekinius ateinantiems 20 metų. Šis dokumentas taip pat nustato strateginius tikslus ir veiklos kryptis bei numato šių siekinių įgyvendinimo kontrolės mechanizmą.

Lenkų diskusijų klubo nariai strategiją jau pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai, kelioms Lietuvos parlamentinėmis partijoms, taip pat Lenkijos Respublikos ambasadai Vilniuje.

„Labai džiaugiamės, kad įvyko susitikimas su Prezidentu Gitanu Nausėda. Daugybę metų girdime lenkų tautinės mažumos keliamus klausimus, problemas, tačiau iki šiol nebuvo jokios konkrečios koncepcijos. Manome, kad jautriausiems klausimams būtinas kompleksiškas požiūris ir sisteminiai sprendimai. Tikiuosi, kad šis pokalbis lems esminius pokyčius ir nebus paskutinis“, – sakė Lenkų diskusijų klubo pirmininkas Antoni Radczenko, pridurdamas, kad strategiją klubas ir būrys visuomenininkų rengė dvejus metus.

„Darbas apėmė dvejas dirbtuves – seminarus – 2018 m. Glitiškėse ir 2019 m. Vilniuje, vyko individualūs susitikimai su Lietuvos lenkų veikėjais ir ekspertais. Bendradarbiavome su Lietuvos lenkų akademine bendruomene, visuomeninių, mokyklų ir jaunimo organizacijų atstovais. Lenkų diskusijų klubas šiuos darbus koordinavo“, – patikslino pirmininkas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Apibendrindamas minėtą susitikimą, Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė viltį, kad ir toliau bus rengiami strategijos įgyvendinimui skirti darbiniai susitikimai.

Nuotoliniu būdu surengtame susitikime dalyvavo Lenkų diskusijų klubo nariai, taip pat Lietuvos lenkų mokslininkų draugijos atstovas prof. Jarosławas Wołkonowskis ir Lietuvos socialinių tyrimų centro direktorius prof. Bogusławas Grużewskis.

„Labai tikėtina, kad Prezidento Nausėdos dėka daugelio lenkų tautinei mažumai svarbių klausimų sprendimas įgaus naują, pozityvų pagreitį. Iki šiol tokio Prezidento rūmų dėmesio labai trūko“, – po susitikimo teigė klubo valdybos narys Andrzejus Pukszto. 

Koncepcijos rengimą iš dalies parėmė fondas „Parama lenkams Rytuose“ (lenk. Pomoc Polakom na Wschodzie), kuris finansuojamas iš Lenkijos Vyriausybės ir Lenkijos Senato lėšų, ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite