Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 12 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lietuva aukoja akcijai „Sušildyk Ukrainą“ – pirmieji elektros generatoriai jau dirba Ukrainoje

Paramos akcijos „Sušildyk Ukrainą“ archyvo nuotrauka

Organizacijai „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM) paskelbus akciją „Sušildyk Ukrainą“, jau surinkta bemaž 80 tūkst. eurų, o pirmieji pristatyti įrenginiai humanitarinės pagalbos centruose jau tiekia elektrą, šilumą ir šviesą.

„Vis pasigirsta skeptikų, sakančių, kad Lietuva pavargo nuo paramos Ukrainai. Tačiau nuo ko galime pavargti: nuo komfortiško gyvenimo, kai džiaugiamės šiltais ir apšviestais namais, nuo ramaus ir saugaus dangaus, iš kurio ant galvų nekrenta raketos?

Turime ambiciją surinkti lėšų dviem tūkstančiams generatorių, kad į Ukrainą nuo Lietuvos žmonių galėtume nugabenti nors dalelę šilumos ir šviesos“, – sako vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių Edmundas Jakilaitis.

Paramos akcija „Sušildyk Ukrainą“ startavo praėjusios savaitės pabaigoje, o pirmieji generatoriai ir šildytuvai jau pasiekė Lvivo ir Ivano Frankivsko regionų humanitarinės pagalbos centrus.

Iš viso buvo perduota 20 elektros generatorių, 15 dyzelinių šildytuvų bei pusšimtis akumuliatorinių šviestuvų. Nupirktas ir šiems įrenginiams reikalingas kuras bei tepalai. Didelė dalis siuntinio perduota Lvivo menų rūmams, kurie nuo karo pradžios ėmėsi humanitarinės pagalbos rinkimo, paskirstymo ir logistikos užtikrinimo į kitus Ukrainos regionus ir tapo didžiausiu humanitarinės pagalbos centru Ukrainos vakaruose.

Visi šie įrenginiai nupirkti už lėšas, kurias anksčiau Lietuvos žmonės ir organizacijos paaukojo „Stiprūs kartu“. Planuojama, kad antrasis siuntinys į Ukrainą išvyks po kelių savaičių.

„Net ir Vakarų Ukrainoje šildymo bei elektros tiekimas daug kur sutrikęs. Milijonai ukrainiečių kenčia šaltį ir tamsą, bet nepasiduoda. Akcija „Sušildyk Ukrainą“ į Lvivo, Moršyno bei Ivano Frankivsko pabėgėlių ir humanitarinės pagalbos centrus atnešė daugiau vilties“, – mintimis po kelionės į Ukrainą dalinosi LNDM direktorius Arūnas Gelūnas.

Akcijai „Sušildyk Ukrainą“ galima aukoti: trumpuoju numeriu 1409 – skambučio kaina 5 eurai, „PayPal“ sistema ‒ [email protected], pavedimu į „Stiprūs kartu“ sąskaitą LT387044090101401806, VšĮ „Stiprūs kartu“ įmonės kodas ‒ 305674792.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien