Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lietuvis medikas Jonas Prunskis 15-ą kartą išrinktas geriausiu savo srities gydytoju Čikagoje

Dr. Jonas V. Prunskis. Asmeninio archyvo nuotrauka

Šių metų sausį paskelbtas geriausių Čikagos gydytojų sąrašas. Castle Connolly vardo geriausius medikus kasmet renka kolegos, vertindami atskirų sričių specialistų profesinę kvalifikaciją, įgūdžius ir reputaciją.

Tarp geriausiųjų skausmo gydytojų jau penkioliktą kartą pateko lietuvis medikas – Ilinojaus skausmo ir stuburo instituto (Illinois Pain & Spine Institute) įkūrėjas ir direktorius dr. Jonas Prunskis.

Medikui yra didžiulis pasiekimas laimėti šį apdovanojimą. Iki šiol dar nė vienam gydytojui neteko penkiolika kartų būti išrinktam geriausiu skausmo gydymo specialistu.

„Tai yra ne tik mano, bet ir visos Ilinojaus skausmo ir stuburo instituto komandos įvertinimas, juo didžiuojamės ir esame dėkingi. Šis pripažinimas rodo mūsų specialistų profesionalumą ir patirtį diagnozuojant bei pašalinant skausmo priežastį“, – sako dr. J. Prunskis.

Dr. Prunskis kartu su žmona profesore dr. Terri-Dallas-Prunskiene įkūrė Ilinojaus skausmo ir stuburo institutą, jis yra Čikagos medicinos mokyklos klinikinis profesorius, Regeneracinių kamieninių ląstelių instituto (The Regenerative Stem Cell Institute) generalinis direktorius ir vyriausiasis gydytojas, DxTx skausmo ir stuburo (DxTx Pain and Spine) vyriausiasis gydytojas ir vadovas. DxTx Pain and Spine šiuo metu plečia savo veiklą, ši gydymo įstaiga įsikūrusi ne tik Čikagos priemiesčiuose, bet ir daugiau nei 50 vietovių kitose šešiose valstijose.

Ilinojaus skausmo ir stuburo institutas dirba Čikagos priemiesčiuose, neseniai nauja intervencinio skausmo klinika atidaryta St. Charles, Ilinojaus valstijoje. Šioje medicinos įstaigoje gydymo planai yra pritaikyti individualiems pacientų poreikiams, o daugybė novatoriškų gydymo būdų suteikia ligoniams ilgalaikį palengvėjimą.

Dr. J. Prunskis savo darbo praktikoje visų pirma siekia pacientams nustatyti tikslią diagnozę ir skiria gydymą, sutelkdamas dėmesį į problemą, kuri sukelia stuburo, sąnarių, raumenų, dubens, kaulų sistemos ar galvos skausmą, bet ne slopina ligos simptomus opioidiniais vaistais.

Lietuvis medikas buvo vienas iš rezoliucijos, padėjusios sukurti Ilinojaus receptinių vaistų stebėjimo programą, per kurią gydytojai ir vaistininkai gali peržiūrėti informaciją apie esamo ar būsimo paciento receptų istoriją, bendraautorių.

Dr. J. Prunskis JAV prezidento buvo paskirtas į Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente (U.S. Department of Health and Human Services, HHS)  veikiančią Skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupę (Pain Management Best Practices Task Force). JAV lietuvis kartu su šios grupės nariais sukūrė nacionalines skausmo diagnostikos ir gydymo gaires, o šios grupės galutinė ataskaita buvo patvirtinta Jungtinėse Valstijose kiekvienoje medicinos srityje.

Šios pastangos bei jo ilgametis darbas teikiant veiksmingą skausmo gydymą neliko nepastebėtas kolegų ir yra vertinamas jo pacientų. Dr. J. Prunskis geriausiu savo srities gydytoju Čikagoje buvo išrinktas 1999, 2003, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 ir 2022 metais.

Daugiau informacijos apie Ilinojaus skausmo institutą galite rasti tinklalapyje IllinoisPain.com arba paskambinę tel. 800-340-7246.

IPSI informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite