2021 04 14
Vidutinis skaitymo laikas:
Lietuviškoji Valandų liturgija – jau ir „Apple“ programėlėje

Valandų liturgijos programėlė jau pasiekiama ir „Apple“ telefonų bei planšečių vartotojams. Naujausią programėlės versiją, pritaikytą „iOS“ operacinei sistemai galite atsisiųsti čia.
Iki šiol Valandų liturgija tikintieji galėjo melstis internete (svetainė vl.katalikai.lt atsirado 2019 m. lapkritį). O 2020 m. rudenį sukurta mobilioji programėlė „Android“ operacinės sistemos vartotojams. Ją atsisiųsite, paspaudę šią nuorodą.
Šios mobiliosios programėlės – nemokamos.
Interneto svetainę bei programėles sukūrė IT specialistas Rūtenis Pikšrys. Šio projekto dvasinis globėjas – Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas SJ.
„Matėsi, kad yra poreikis iš tų žmonių, kurie naudojasi „Apple“ įrenginiais. Buvo prašymų sukurti programėlę ir jiems. Tad norėjosi užpildyti tą spragą – kad visi galėtų naudotis. Šiandien programėlės jau pritaikytos tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėms sistemoms. Džiaugiuosi ta galimybe – dabar jau nebebus pasiteisinimo, kodėl žmonės nesimeldžia Valandų liturgijos“, – juokiasi L. Virbalas.

Pasak arkivyskupo emerito, „Apple“ vartotojams pritaikyta programėlė šiek tiek skiriasi nuo „Android“ versijos, tačiau esminės funkcijos išlieka – yra visos liturginės maldos valandos, integruoti dienos Mišių skaitiniai, liturginis kalendorius.
2021 m. balandžio 12 d. duomenimis, Valandų liturgijos „Android“ programėlę iš viso atsisiuntė kiek daugiau nei 1500 žmonių. Tuo metu „iOS“ versiją – 24 žmonės. Arkivysk. L. Virbalas džiaugiasi, kad žmonės Valandų liturgija meldžiasi ir internetu – svetainę vl.katalikai.lt vasario mėnesį kasdien aplankė apie 800 unikalių vartotojų.
Valandų liturgija (dar žinoma kaip Liturginės valandos arba Brevijorius) – iš ankstyvosios krikščionybės laikų kilusi praktika, kai katalikai meldžiasi skirtingais paros laikais. Šias maldas sudaro Aušrinė, Rytmetinė, trys Dieninės (Priešpiečio, Vidudienio ir Pavakario) valandos, taip pat – Vakarinė ir Naktinė. Didžiąją tų maldų dalį sudaro psalmės, taip pat – kiti Šventojo Rašto skaitiniai.
Šiomis maldomis kasdien meldžiasi dvasininkai ir įvairių vienuolijų nariai, tačiau prie maldos prisijungti savo noru gali ir pasauliečiai – ypač po to, kai Vatikano II Susitikimo nutarimu Bažnyčia, peržiūrėjusi Valandų liturgiją, ją atnaujino ir pritaikė „plačiajai auditorijai“.
Naujausi

Tvarios taikos manifestas: be esminių pokyčių pačioje Rusijoje karas nesibaigs

Kada gerumas sušvinta Dievo dovanotomis spalvomis

Kai Bažnyčia mus nuvilia

Aludės sfinksas

Vysk. A. Poniškaitis: „Aiškinamės, kodėl informacija dėl kun. K. Palikšos teistumo nepasiekė vyskupų“

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus? Psichoterapijos praktiko patarimai

Po trejų metų pertraukos į Klaipėdą sugrįžta Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalis

Popiežius prašė melstis už dėl karų ir stichinių nelaimių kenčiančius žmones

Popiežius: Šventoji Dvasia – darnos pasaulyje, Bažnyčioje ir mūsų širdyse kūrėja

Politologas N. Maliukevičius: „Pagrindinis Rusijos propagandos taikinys yra Vakarų valia remti Ukrainos kovą“

Ir kunigas gali padaryti sunkių nuodėmių
