Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 04 14

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lietuviškoji Valandų liturgija – jau ir „Apple“ programėlėje

Cathopic.com nuotrauka

Valandų liturgijos programėlė jau pasiekiama ir „Apple“ telefonų bei planšečių vartotojams. Naujausią programėlės versiją, pritaikytą „iOS“ operacinei sistemai galite atsisiųsti čia.

Iki šiol Valandų liturgija tikintieji galėjo melstis internete (svetainė vl.katalikai.lt atsirado 2019 m. lapkritį). O 2020 m. rudenį sukurta mobilioji programėlė „Android“ operacinės sistemos vartotojams. Ją atsisiųsite, paspaudę šią nuorodą.

Šios mobiliosios programėlės – nemokamos.

Interneto svetainę bei programėles sukūrė IT specialistas Rūtenis Pikšrys. Šio projekto dvasinis globėjas – Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas SJ.

„Matėsi, kad yra poreikis iš tų žmonių, kurie naudojasi „Apple“ įrenginiais. Buvo prašymų sukurti programėlę ir jiems. Tad norėjosi užpildyti tą spragą – kad visi galėtų naudotis. Šiandien programėlės jau pritaikytos tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėms sistemoms. Džiaugiuosi ta galimybe – dabar jau nebebus pasiteisinimo, kodėl žmonės nesimeldžia Valandų liturgijos“, – juokiasi L. Virbalas.

Arkivysk. Lionginas Virbalas SJ. Marijos Stanulytės nuotrauka

Pasak arkivyskupo emerito, „Apple“ vartotojams pritaikyta programėlė šiek tiek skiriasi nuo „Android“ versijos, tačiau esminės funkcijos išlieka – yra visos liturginės maldos valandos, integruoti dienos Mišių skaitiniai, liturginis kalendorius.

2021 m. balandžio 12 d. duomenimis, Valandų liturgijos „Android“ programėlę iš viso atsisiuntė kiek daugiau nei 1500 žmonių. Tuo metu „iOS“ versiją – 24 žmonės. Arkivysk. L. Virbalas džiaugiasi, kad žmonės Valandų liturgija meldžiasi ir internetu – svetainę vl.katalikai.lt vasario mėnesį kasdien aplankė apie 800 unikalių vartotojų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Valandų liturgija (dar žinoma kaip Liturginės valandos arba Brevijorius) – iš ankstyvosios krikščionybės laikų kilusi praktika, kai katalikai meldžiasi skirtingais paros laikais. Šias maldas sudaro Aušrinė, Rytmetinė, trys Dieninės (Priešpiečio, Vidudienio ir Pavakario) valandos, taip pat – Vakarinė ir Naktinė. Didžiąją tų maldų dalį sudaro psalmės, taip pat – kiti Šventojo Rašto skaitiniai.

Šiomis maldomis kasdien meldžiasi dvasininkai ir įvairių vienuolijų nariai,  tačiau prie maldos prisijungti savo noru gali ir pasauliečiai – ypač po to, kai Vatikano II Susitikimo nutarimu Bažnyčia, peržiūrėjusi Valandų liturgiją, ją atnaujino ir pritaikė „plačiajai auditorijai“.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite