2021 05 06

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lietuvoje nuo gegužės 10 d. prasidės etapinė visuomenės vakcinacija

Skiepijama moteris
Irmantas Gelunas/Fotobankas nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministerija šiandien pranešė, kad nuo gegužės 10 d. visoje Lietuvoje prasidės visuomenės etapinė vakcinacija. Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu.

Pradedant nuo kito pirmadienio, kiekvieną savaitę į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė:
•    nuo gegužės 10 d. – 55–64 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai.

Planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Gegužės 17 dieną bus paskelbta registracija per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas.  Gyventojai galės ne tik patys užsiregistruoti, bet ir užregistruoti kitą asmenį. Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

SAM iliustracija

Primename, kad sausio mėnesį vakciną gavęs popiežius Pranciškus skiepijimąsi vadina „moraliu veiksmu“, nes tai susiję ne tik su besiskiepijančio asmens sveikata, bet ir su bendruoju gėriu, apsaugant silpniausius visuomenės narius.

Šventojo Sosto Tikėjimo mokymo kongregacijos paskelbtoje notoje teigiama, kad moraliai leistina priimti Covid-19 vakcinas, kurių tyrimuose ir gamybos procese panaudotos ląstelių linijos iš abortuotų vaisių.

SAM ir bernardinai.lt informacija