2021 11 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lietuvos Caritas ir advokatai dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijų

Unsplash.com nuotrauka

Jau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritu, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos nemokamas konsultacijas teisės klausimais, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.

Neatlygintinai teikti teisines konsultacijas šiemet vėl užsiregistravo itin didelis būrys advokatų ir advokatų padėjėjų. Palyginus su praėjusių metų užsiregistravusiųjų skaičiumi, šiemet jis vėl paaugo. Net 275 advokatai ar advokatų padėjėjai padovanos savo teisines žinias žmonėms, užsiregistravusiems nemokamai konsultacijai Carito centruose, įsikūrusiuose visoje Lietuvoje.

„Lietuvos advokatūra nenutrūkstamą žmonių poreikį pasikonsultuoti su teisininkais jaučia visus metus. Sulaukiame nemažai užklausų įvairiausiais gyvenimiškais klausimais visus metus. Šia gražia socialine iniciatyva siekiame, kad gražiausias metų šventes Lietuvos žmonės pasitiktų su bent kažkiek sumažėjusiu rūpesčių bagažu. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam advokatui ir advokatų padėjėjui, kurie prisideda prie šios kilnios misijos ir savo laiką, žinias padovanos, kam šiuo metu to galbūt labai reikia“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Advokatai teisiniais klausimais taip pat nemokamai konsultuos ir Carito organizacijos darbuotojus bei savanorius, kurie kasdien bendrauja su įvairių problemų kamuojamais žmonėmis ir dažnai sprendžia su teisiniais aspektais susijusius klausimus.

„Įvairius sunkumus patiriančios šeimos, vieniši tėvai, senjorai ar namų netekę žmonės ir kitos visuomenės grupės, kurias globoja Caritas, gana dažnai prašo pagalbos ir palydėjimo teisiniuose klausimuose, kas, dažniausiai, mūsų darbuotojams bei savanoriams yra sudėtinga. Tam reikia ir teisinio išsilavinimo, ir patirties, todėl labai vertiname advokatų bendradarbiavimą jau šeštus metus ir tai, kad kartu galime padėti žmonėmis surasti išeitis iš sudėtingų situacijų. Kviečiu žmones registruotis ir aptarti savo teisines bėdas su advokatais“, – kalbėjo Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Carito generalinė sekretorė.

Žmonės, norintys gauti nemokamą teisinę konsultaciją, turėtų kreiptis ir registruotis per organizacijos Caritas centrus visoje Lietuvoje iki lapkričio 30 d. šiais kontaktais:

  • Vilniaus arkivyskupija, apimanti Vilniaus miestą, Vilniaus, Druskininkų, Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Varėnos, Visagino rajonus, tel. 8 650 85 094 (Edita);
  • Kauno arkivyskupija, apimanti Kauno miestą, Kauno, Jonavos, Jurbarko, Kėdainių, Raseinių, Ukmergės rajonus, tel. 8 601 25 822 (Kristina);
  • Telšių vyskupija, apimanti Klaipėdos miestą, Klaipėdos, Akmenės, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių rajonus, tel. 8 652 08 862 (Sonata);
  • Panevėžio vyskupija, apimanti Panevėžio miestą, Panevėžio, Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Utenos, Zarasų rajonus, tel. 8 683 05 498 (Gražina);
  • Šiaulių vyskupija, apimanti Šiaulių miestą, Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonus, tel. 8 657 86 463 (Dalia);
  • Vilkaviškio vyskupija, apimanti Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio rajonus, tel. 8 655 16 739 (Giedrė);
  • Kaišiadorių vyskupija, apimanti Kaišiadorių, Birštono, Elektrėnų, Molėtų, Širvintų rajonus, tel. 8 674 66 049 (Aušra).

Daugiau informacijos apie akciją suteiks Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Aušra Malinauskienė, tel. 8 674 66 049.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Atsižvelgiant į tai, kad vis dar gyvename pandeminėje situacijoje, pro bono konsultacijos dažnu atveju bus teikiamos nuotoliniu būdu, advokatai bei advokatų padėjėjai konsultuos telefonu arba vaizdo skambučiu. Tik išimtinais atvejais konsultacija vyks gyvai susitinkant su advokatu ar advokato padėjėju.

Organizatorių informacija

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu