2022 06 17
Skaitymo ir klausymo laikas
„Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50-metis

Simboliška, kad Romas Kalanta ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika tą patį 1972-ųjų pavasarį. Laisvės banga, vėliau sukėlusi visą atgimimo audrą. Kažin, ar tik sutapimas. Buvo atėjęs tam laikas, laisvė prisiartinusi.
Šiuos metu Seimas paskelbė Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos metais. Virtinė jubiliejinių renginių. Rodos, penki iš Kronikos leidėjų ir platintojų įvairiu metu paskelbti Laisvės premijos laureatais. Du iš jų vyskupai, užėmę aukštas pareigas Bažnyčios hierarchijoje. Lietuvoje sunku nežinoti, kas buvo Kronika ir kodėl ji tokia svarbi. Pasipriešinimo ir kovos už laisvę simbolis, peržengęs Lietuvos sienas.
Spausdinta ir dauginta rašomąja mašinėle ant plono popieriaus, dabar Kronika tvarkingai surinkta ir išleista. Vienuolika spalvingų tomelių. Tačiau kronikos turinys ir istorija dar beveik netyrinėti. Gal per mažai laiko, kad galėtum viską vertinti mokslininko žvilgsniu. O gal mokslininkus varžo šventumo ir kankinystės aura, gaubianti šį pogrindžio leidinį. Filosofė Nerija Putinaitė susidomėjo Kronika ne jubiliejinių metų proga. Buvo nuostabu, kad mokslininkė ėmė tyrinėti pogrindžio spaudą, patį tos spaudos turinį, ne tik tai, kas ją leido, platino ir buvo už tai nubaustas.
Klausiu NERIJOS PUTINAITĖS, ar daug galėtų būti žmonių, mokslininkų ir šiaip smalsuolių, kurie būtų perskaitę visus 11 Kronikos tomų. Ir kodėl verta juos perskaityti.
Naujausi

Ukraina sovietų valdžioje (II)

Maldos gyvenimas

Europos skautų federacijos komisarė: „Galime motyvuoti žmones paprasčiausiai būti savimi“

Artėja pal. Jurgio Matulaičio paskelbimo palaimintuoju minėjimas ir atlaidai

Ukrainiečių rašytojas V. Rafejenko: „Neįmanoma užmegzti dialogo su būtybėmis, kurios neturi sąžinės“

Dingusi Lietuvos istorija. Merkinės štetlas

Ištikima Miuncheno lietuvių bendruomenės parama Ukrainai

Lietuvos vyskupai kritikuoja Civilinės sąjungos projektą: „Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia“

Vengras P. Tóthas: Vengrijos visuomenė stokoja politinės kultūros

Popiežius Pranciškus apie karą Ukrainoje

Legendinis „Egipto princas“: vaikams parodykit ir patys pažiūrėkit
