2022 01 17
Vidutinis skaitymo laikas:
Lietuvos krikščionys kviečia palaikyti Suomijos parlamentarę, teisiamą už Biblijos citavimą

Sausio 24 dieną Helsinkyje numatomas pirmasis teismo posėdis, kuriame bus nagrinėjama ypatingos svarbos byla – Suomijos parlamentarei Päivi Räsänen už Biblija paremto požiūrio sklaidą pareikšti įtarimai dėl „etninio kurstymo“ ir „neapykantos kalbos“. Už tai politikei numatyta iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.
Politikės P. Räsänen krikščionišką požiūrį bei teisę išpažinti ir skelbti savo religinius įsitikinimus palaiko ir kviečia nelikti abejingiems praėjusią vasarą įsteigta Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga. Jos pirmininkas, verslininkas, išpažįstantis katalikų tikėjimą, Audrius Globys, itin atidžiai sekantis trejus metus trunkančią buvusios Suomijos vidaus reikalų ministrės teisinę kovą, tvirtina, kad „ši byla yra labai svarbi, ja kuriamas teisinis precedentas, kuomet žmogus gali netekti laisvės už savo religines pažiūras bei įsitikinimus“.

Užkliuvo politikės pateikta Biblijos ištrauka
Teisinis P. Räsänen persekiojimas prasidėjo 2019 metų birželį, kai ji socialiniame tinkle Twitter kreipėsi į liuteronų bažnyčios vadovybę, išreikšdama abejonę tuo, kad jie oficialiai remia LGBT renginį „Pride 2019“, pridėdama Biblijos teksto citatos (Rom 1, 24–27) nuotrauką. Dėl šio poelgio ji buvo apklausiama 4 valandas policijoje, jai buvo pareikšti įtarimai dėl „etninio kurstymo“, už kurį moteriai gresia iki dvejų metų įkalinimas arba bauda.
Negana to, Suomijos generalinė prokurorė parlamentarei P. Räsänen, penkių vaikų motinai, atnaujino seniai nutrauktą bylą dėl krikščioniškai organizacijai parašytos knygelės apie žmogaus lytiškumą „Kaip vyrą ir moterį Jis sukūrė juos – homoseksualūs santykiai meta iššūkį krikščioniškai žmonijos sampratai“. Knygelė išleista 2004 m., taigi gerokai anksčiau, nei Suomija 2017 m. įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas.
Taip pat parlamentarei pridėtas ir trečias kaltinimas už komentarus, išsakytus Suomijos radijuje 2019 m. tema „Ką Jėzus manytų apie homoseksualus?“ Liuteronų vyskupas Juhana Pohjola, prieš 17 metų paskelbęs lankstinuką su politikės komentaru, taip pat kaltinamas skleidęs neapykantą kurstančią kalbą.
Räsänen gina teisę išpažinti savo tikėjimą
Tiek P. Räsänen, tiek J. Pohjola yra žinomi visuomenės veikėjai Suomijoje, atmetantys jiems mestus kaltinimus homofobija ir neapykantos kurstymu. P. Räsänen yra itin žinoma – parlamentarė nuo 1995 m., krikščionių demokratų pirmininkė nuo 2004 iki 2015 m. ir vidaus reikalų ministrė 2011–2015 m. (beje, buvo atsakinga už Bažnyčios reikalus Suomijoje).
„Šie policijos tyrimai susiję su klausimu, ar legalu viešai išpažinti ir skleisti Biblija paremtą požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, – sakė P. Räsänen. – Ginsiu savo teisę išpažinti tikėjimą, kad iš nieko daugiau nebūtų atimta teisė išpažinti religiją ir reikšti savo įsitikinimus.
Laikausi nuomonės, kad mano pasisakymai yra teisėti ir neturėtų būti cenzūruojami. Aš neatsisakysiu savo pažiūrų. Bauginimai neprivers manęs slėpti tikėjimo. Kuo daugiau prieštaringų temų krikščionys sutinka tylėdami, tuo labiau siaurėja erdvė, kur galioja teisė laikytis savo įsitikinimų ir juos reikšti.
Negaliu sutikti su tuo, kad už tai, jog skelbiu savo religinius įsitikinimus, turėčiau būti įkalinta. Niekam negrasinau, nešmeižiau, neįžeidinėjau – tokios savo kaltės nematau. Visi mano teiginiai pagrįsti Biblijos mokymu apie santuoką ir seksualumą“, – pasakė ji.
Atliepdami į šią tarptautinio lygmens bylą, piliečiai kviečiami pasirašyti peticiją-kreipimąsi už tai, kad Suomijos parlamentarei būtų panaikinti trys anksčiau išvardinti kaltinimai dėl „etninio kurstymo“ ir „neapykantos kalbos“.
Peticijos kūrėjų informacija
Naujausi

Frenkeliai – Šiaulių pirkliai, pramonininkai, labdariai

Ukraina sovietų valdžioje (III)

Nepasaldinti Šeimų festivalio liudijimai ir popiežiaus atsakymai

Šv. Juozapas – vyriškumo pavyzdys

Arkivyskupas S. Ševčukas apie džiaugsmą ir taiką, kuriuos teikia Dvasia

Karas Ukrainoje: ką aktualu žinoti? (nuolat pildoma)

V. Krėvės-Mickevičiaus gimtoji sodyba Subartonyse ir čia plakanti dzūkų kaimo širdis

Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro atstovė: „Mums svarbu, kad vaikui būtų gerai…“

Apie širdis, ir ne tik

Artimo meilė (iš)klausant

Tikybos mokytojų trūkumas: katechetikos centrai kalba apie griūtį, Švietimo ministerija problemos nemato
