Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

8 min.

„Lietuvos poetų skaitymai Taline ir Rygoje“: Dainius Gintalas

Lietuvos rašytojų sąjungos projekte „Lietuvos poetų skaitymai Taline ir Rygoje“ savo kūrybą skaito poetas, vertėjas, literatūros ir meno kritikas DAINIUS GINTALAS. Į estų kalbą vertė Jürgenas Rooste ir Milda Dailidėnaitė.

2020 m. Lietuvos rašytojų sąjunga buvo numačiusi surengti keturių lietuvių poetų skaitymus kaimyninėje Latvijoje bei Estijoje, tačiau prasidėjus pandemijai ir nuolat keičiantis su tuo susijusioms sąlygoms galiausiai šį projektą nuspręsta vykdyti nedidinant rizikos projekto dalyvių bei partnerių sveikatai. Vietoj gyvų lietuvių poezijos skaitymų Taline bei Rygoje Lietuvos rašytojų sąjunga parengė keturis lietuvių poezijos filmukus su vertimais į estų bei latvių kalbas, kuriais dalintasi projekto partnerių kanaluose.

Dainius Gintalas gimė 1973 m. vasario 7 d. Slabadėlės kaime, Alytaus rajone. 1991 m. baigė Daugų vidurinę mokyklą, 1995 m. – Vilniaus universitetą, Filologijos fakultetą, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 1998–2000 m. pagal meno istorijos magistrų rengimo programą studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 2000 m. sumanė ir iki šiol organizuoja dailininkų neprofesionalų sambūrius, vadinamus „Maskoliškių meno frontu“.

Natūralioje buvusio tvarto erdvėje įkūrė Tvarto galeriją. Fotografuoja lauko išvietes, šunų būdas ir kopėčias. Surengė keletą konceptualiosios fotografijos parodų „Filosofinės būdelės – išvietės“. Eksperimentinę audiovizualinę poeziją propaguojančios grupės „Sintezija“ narys. Dalyvauja skaitymuose Lietuvoje ir užsienyje (dalyvavo literatūros renginiuose Austrijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Slovakijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Prancūzijoje).

Kultūrinėje spaudoje publikavo eilėraščių, kritikos straipsnių, recenzijų, D. Gintalo poezija įtraukta į įvairius almanachus ir antologijas („Poezijos pavasaris“, „Poetinis Druskininkų ruduo“, „Žiemos žodžiai“ ir kt.). Kūryba versta į anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių, rusų, ukrainiečių, baltarusių, latvių, lenkų ir kitas kalbas.

Gyvena Vilniuje. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2010 m.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Lietuvos rašytojų sąjungos projektą „Lietuvos poetų skaitymai Taline ir Rygoje“ remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite